Ülevaade kasiinomängude tootjatest

Microgaming
NetEnt
Playtech
Evolution Gaming
Betsoft
Euro Games Technology (EGT)

Eesti online-kasiinodes pakutakse võimalust mängida tohutus valikus erinevaid slotimänge. Ka erinevaid kasiinomängude tootjaid on palju. Selles artiklis anname ülevaate neist mängutootjatest, kes on ehk kõige tuntumad ja kõige produktiivsemad. Eesti online-kasiinodes on suurima mänguvalikuga kahtlemata esindatud Microgaming ja NetEnt, lisaks pakutakse ka Playtechi, IGT, Novomaticu, Thubnderkicki, Play’n’Go ja veel mõne väksema tootja mänge. Kõige erandlikum on GrandX online-kasiino, mis pakub nii oma maapealsetes kui ka online-kasiinodes peamiselt Austria mängutootja Amatic Industries mänge.

Microgaming

Microgaming loodi aastal 1994 ja ettevõte ise väidab, et nemad on esimesed, kes hakkasid tootma täisfunktsionaalset kasiinomängude tarkvara online-kasiinode jaoks. Täna on Microgaming üks maailma juhtivaid online-kasiinode tarkvara ja pokkeritarkvara tootjaid. Microgaming on loonud suure valiku virtuaalseid lauamänge ja mitmeid ülisuurte progressiivsete peavõitudega slotimänge.

Allpool anname lühiülevaate Microgaming Software Systemsi ajaloost, räägime sellest, kuidas see ettevõte alguse sai ja kuidas nad kasvasid üheks maailma juhtivaks tootjaks.

Kõik algas juba 1994. aastal, kui kogu online-kasiinondus oli alles lapsekingades.

Kuidas Microgaming alguse sai?

Microgaming alustas oma tegevust online-kasiinona. Ettevõte ise väidab, et nemad lõidki ajaloo esimese online-kasiino. Seda väidet on tagantjärele keeruline täpselt üle kontrollida, aga kindlasti olid nad 1994. aastal alustades kui mitte päris esimesed, siis vähemalt esimeste hulgas. Õige pea mõistis Microgaming aga seda, et võivad suuremat edu saavutada, kui keskenduvad oma tegevuses kasiinomängude arendamisele ja nende litsentside müügile.

Sellele järeldusele jõudnuna lõpetasid nad kasiino haldamise ning suunasid kogu oma fookuse kasiinomängude arendamisele. 1996. aastal müüsid nad maha esimesed kasiinomängude litsentsid ning sellest hetkest alates sai nende tegevus tõelise hoo sisse ja ettevõte tõusis juhtivaks kasiinotarkvara tootjaks.

Võtmehetked Microgamingu ajaloos

Microgamingu ajaloos on olnud mitu niisugust hetke, mis on olnud pöördelise tähtsusega nii Microgamingu enda kui ka kogu online-kasiino tegevusharu jaoks. 1997. aastal olid nad üheks Interactive Gaming Councili (IGC) asutajaliikmeks. See organisatsioon tegutseb tänaseni ning üheks nende tegevuse olulisimaks eesmärgiks on aidata tagada, et kõik online-kasiinode mängud oleksid õiglased ja online-kasiinod oleksid oma tegevuses piisavalt vastutustundlikud.

1998. aastal lasi Microgaming välja slotimängu Cash Splash, mis oli esimene mitme online-kasiino ühises võrgustikus pakutav progressiivse jackpotiga online-slotimäng. Sellest ajast alates on ühtse võrguga liitunud online-kasiinodes pakutavad progressiivse jackpotiga slotimängud saanud online-kasiinodes tavapäraseks.

Üsna pea pärast progressiivse jackpotiga kasiinomängude turule toomist lõi Microgaming ka tarkvara, mis võimaldas kasutajatel valida, kas nad soovivad mängida online-kasiino mänge brauseris või meelepäraseid mänge oma seadmesse alla laadida

2001. aastal nimetas ajakiri Casino Player Microgamingu parimaks kasiinotarkvara tootjaks. See oli esimene Microgamingu lugematutest tunnustustest.

Aastal 2002 sai Microgaming auhinnad ka ajakirjadelt Gambling Express ja Gambling Online. Microgamingu slotimängus Major Millions püstitati sel aastal suurima väljamakstud jackpoti toonane rekord (1,5 miljonit eurot), mis on tänaseks küll mitmekordselt ületatud. 2003 oli Microgamingu jaoks samuti tõeliselt suur aasta. Lisaks täiendavate auhindade võitmisele, tegid nad oma tarkvaras mitmeid edasiarendusi ja lisasid palju täiendavaid võimalusi.

Microgaming lõi ka oma pokkeritarkvara ja käivitas pokkerisaitide võrgustiku, millesse kuulusid nendelt tarkvaralitsentsi ostnud mängutootjad.

Läbi oma tegevusajaloo on Microgaming olnud uute slotimängude väljatöötamisel uskumatult progressiivne ja produktiivne. Nad on järjepidevalt välja töötanud uusi tippkvaliteediga slotimänge, millest suur osa on ka online-kasiino mängijate seas väga populaarseks osutunud. Loodud uutest kasiinomängudest kõik polnud sugugi slotimängud – nende seas oli ka hulgaliselt elava diileriga või online-keskkonnas teiste mängijate vastu mängimist võimaldavat tarkvara.

2008. aastal väljastas Microgaming esimese 100 võiduliiniga online-sloltimängu. Juba järgmisel aastal püstitati nende slotimängus uus väljamakstud progressiivse peavõidu rekord, seekord oli peavõidu suuruseks enam kui 6 miljonit eurot. Selleks hetkeks kuulus nende online-kasiino mängude kollektsiooni enam kui 400 allalaaditavat mängu ja lisaks veel 200 Flash-tehnoloogial põhinevat mängu. Samal aastal toimus oluline hüpe ka Microgamingu mobiilitarkvara kvaliteedis, välja tuli esimene 3D graafikaga slotimängr.

Microgaming täna

Microgaming on koguni kahe kümnendi jooksul teinud olulisi uuendusi nii online-kasiino mängude kui ka online-pokkeri tarkvaras. Nad on järjepidevalt võitnud erinevaid auhindu ning tundub, et nende maine mängijate silmis on kõigi aegade kõrgeimal tasemel. Hoolimata konkurentsi tihenemisest ja kiiretest arengutest online-kasiinonduses, on Microgaming  suutnud püsivalt hoida mängutarkvara tootmises juhtrolli.

Microgamingu mänge pakuvad Eestis kõik online-kasiinod peale GrandX kasiino.

NetEnt

 

Kuidas NetEnt alguse sai?

Kuigi NetEnti ametlik sünniaasta on 1996, ulatub ettevõtte ajalugu oluliselt kaugemasse aega. Täpsemalt koguni 1970.-tesse. Ettevõtte ajalugu sai alguse sellest, kui üks Skandinaavia juhtivaid kasiinosid Cherry pidi hakkama oma ärimudelit muutma, kuna Rootsi riik keelustas mänguautomaadid.

1984. aastal omandas Cherry mitu Rootsi kasiinoettevõtet ja 80.-ndate lõpus varustas Cherry mänguautomaatidega mitme Lähis-Ida riikide kasiinosid.

Juba 1990.-te alguses hakkas Cherry keskenduma Internetis mängimist võimaldava tarkvara loomisele, kuigi arvutid olid tollal veel küllaltki piiratud jõudluse ja võimalustega ja Internetist tänasel kujul ei osanud keegi õieti mõeldagi.

1996. aastal lõi Pontus Lindwall ettevõtte Net Entertainment, mille nimi lühendati 2015. aasta mais kujule NetEnt. Lindwall suutis veenda Euroopa ühed suurimad investeerimisfirmad Cherry ja Kinnevik oma ettevõtmisse investeerima. Mõlemad ettevõtted nõustusid investeerima 75 miljonit Rootsi krooni ehk toonases vääringus umbes 8,5 miljonit eurot.

Võtmehetked NetEnti ajaloos

1996. aastal, kui NetEnt tegevust alustas, oli ettevõttel vaid üks pisike Stockholmi kontor, milles oli 3 töötajat ja 2 serverit. Ettevõttel oli üks klient ja aasta jooksul tehti vaid üks tehing. Kasumisse jõudmiseks kulus NetEntil 7 aastat. Tol hetkel ei osanud keegi aga uneski näha seda, kui imeliseks võib kujuneda NetEnti tulevik.

Kolm aastat hiljem, 2006. aastal avasd NetEnt oma teise kontori Maltal. Kuivõrd Malta oli esimene ettevõte, kes online-kasiinosid seaduslikult reguleerima hakkas, oli seal kontori avamine küllaltki loogiline samm.

Hiljem avati täiendavad kontorid Göteborgis, Gibraltaris, Kiievis, Krakowis ja New Jerseys. Kuna nii ettevõtte tegevusmaht kui ka kasum kasvasid ülihea kiirusega, osustas NetEnt 2007. aastal börsile minna, NetEnti aktsiad noteeriti Nasdaqi börsil.

Lisaks sellele, et NetEnt oli teerajaja online-kasiino mängude vallas, oli tal sama roll ka mobiilikasiinode osas. Esimene mobiilse kasiino jaoks loodud mäng valmis NetEntil aastal 2011 ning tänaseks moodustab NetEnt Touch® mängudega seotud tulu juba ligi 40% NetEnti kogutulust.

Tänapäeval, mil tehnoloogia areneb nii kiiresti, on raske uskuda, et hetkest, mil NetEnti esimene mobiilne mäng Gonzo’s Quest Touch® välja tuli, on möödunud kõigest viis aastat.

NetEnt täna

Kui sellest, mis kunagi oli ettevõtte tulevikuplaan, saab peatükk ettevõtte ajaloost, on see märk, et ettevõte on juba mõnda aega tegutsenud. NetEntil juhtus see hetk, mil kunagine imeline tulevikuvisioon ajalooks muutus, 2016. aastal.

Kunagi olid esimesed videoslotid oma wild- ja scatter-sümbolitega tõeliselt uuenduslikud ja põnevad nähtused, aga 8 aastat hiljem asendati need videoslottide uue põlvkonnaga ja vanemat tüüpi videoslotid vajusid ajalukku.

Tänaseks on NetENtist saanud üks maailma juhtivaid online-kasiino ja mobiilikasiino mängude tootjaid.

NetEnti mänge saab mängida kõigis Eesti online-kasiinodes peale Kingswini ja GrandXi online-kasiino.

Playtech

 

Kuidas Playtech alguse sai?

Playtech sai alguse Tartus aastal 1999. Ettevõtte asutajaks oli Iisraeli ettevõtja Teddy Sagi. Ettevõtte alsutas suurte plaanidega ning esimese tegevusaasta jooksul viidi läbi põhjalik turuanalüüs ja alustati oma tarkvara loomist.

Võtmehetked Playtechi ajaloos

Juba 2001. aastal sõlmis Playtech oma esimese suurema lepingu olemasoleva online-kasiinoga ja kõigest aasta hiljem said nad valmis esimese maapealsele kasiinole mõeldud tarkvarapaketi. 2003. aastal jätkas Playtech oma järjekindlat teekonda juhtiva online-kasiino tarkvara tootja rolli suunas. Sel aastal sai valmis nende elava diileriga online-kasiino mängude platvorm ja käivitus online-bingovõrgustik Bingoland.

2004. aastal käivitus Playtechi loodud online-pokkerivõrgustik iPoker, mis on tänaseks kujunenud mitmeid online-pokkerikeskkondi ühendavaks võrgustikuks. Samal aastal valmis ka Playtechi mobiilikasiino mängude platvorm. Kuigi mobiilikasiino oli tollal veel üsnagi uus nähtus, soovisid paljud online-kasiinod oma kasutajatele online-kasiinos mängimise võimalust pakkuda ning Playtech lõi selleks võimaluse. 2005. aastal sõlmis Playtech pikaajalise koostööleppe William Hilli online-kasiinoga ning alustas koostööd ka paari teise suurema kliendiga. Oluline hüpe Playtechi käibes kaasnes aga ajavahemikus 2009-2011 loodud online-pokkeri ja online-bingo võrgustikega.

Playtech täna

Tänaseks on Playtechil juba üle 3000 töötaja üheksas erinevas riigis. Neid peetakse üheks universaalseimaks tarkvaratootjaks, sest nad pakuvad tarkvara nii pokkeri, spordipanustamise, online-kasiino mängude kui ka bingo tarbeks.

Playtechi mänge leiate OlyBeti online-kasiinos

Evolution Gaming

 

Kuidas Evolution Gaming alguse sai?

Evolution Gaming loodi aastal 2006. Nende tarkvaraarenduse põhifookuses on olnud live-kasiino tarkvara loomine. Nende revolutsiooniline lähenemine live-kasiino mängude loomisele on nad selles valdkonnas kiiresti juhtivakle positsioonile tõstnud. Evolution Gamingu tarkvara kaudu saavad mitmesaja maailma erinevas riigis loodud online-kasiino mängijad mängida elava diileriga Blackjacki, bakaraad ja ruletti.

Võtmehetked Evolution Gamingu ajaloos

Ettevõte asutati 2006. aastal ja juba 2007. aastal sõlmis Evolution Gaming koostööleppe mitme suure online-kasiinoga (teiste hulgas näiteks Gala Coral, PartyGaming, William Hill. BLUE Square). 2008. aastal sõlmiti leping ka Saksamaa juhtiva online-kasiino-, pokkeri- ja spordiennustussaidiga Bet-at-home.com. 2009. aastal lisandus koostööpartnerite hulka veel mitu nimekat online-kasiinot – tuntumatest näiteks 888, Unibet ja Ladbrokes.

2012. aastal alustati mobiilikasiino mängude tootmist.

Evolution Gaming täna

Tänaseks on Evolution Gaming kasvanud maailma suurimaks live-kasiino mängude pakkujaks. Nende mänguvalikust leiab suurel hulgal nii klassikalisi kui ka innovaatilisi kasiinomänge (sealhulgas näiteks erinevaid Blackjacki, ruleti ja bakaraad variatsioone). Evolution Gaming pakub võimalust mängida enam kui 300 live-mängulauas. Erinevaid diilereid töötab EVolution Gamingu all ligi 3000. Rahvustest on diilerite seas esindatud inglased, prantslased, rootslasd, türklased ja paljude teiste rahvuste esindajad. Kõik live-mängulaudade videoülekanded edastatakse suurepärase kvaliteediga.

Eesti online-kasiinodest pakuvad Evolution Gamingu mänge Betsafe, PAF, TonyBet ja Maria Casino.

Betsoft

 

Kuidas Betsoft alguse sai?

BetSoft asutati aastal 1999 ja ettevõtte esimene peakontor asus väikses Inglismaa linnakeses nimega Lytham St. Annes. Ettevõtte algusaastatel oli areng küllaltki aeglane, sest BetSofti mängudest huvitusid algselt vaid vähesed online-kasiinod.

Sajandivahetusega kaasnes suur tehnoloogiline areng, mille tulemusel tõusid hüppeliselt nii arvutite võimsused kui ka internetiühenduste kiirused. Mitmed kasiinooperaatorid hakkasid otsima viise, kuidas neid tehnoloogilisi eeliseid oma huvides ära kasutada. Mainekad online-kasiinod savisid oma mänguvalikud värskendada ja uute mängudega rikastada. Sellega seoses kasvas järsult ka BetSofti mänge pakkuvate online-kasiinode arv.

Võtmehetked BetSofti ajaloos

Oma suurele edule pani BetSoft aluse Slots3™ online-kasiino mängude seeria loomisega. See kasiinomängude seeria tuli välja 2008. aastal ja koosneb tõeliselt ainulaadse graafikaga mängudest, mille aluseks on animafilm Pixar. Lisaks visuaalselt ilusale välimusele muudavad selle 3D-slotimängu eriliseks ka omalaadsed boonusfunktsioonid, mis suurendavad mängijate võiduvõimalusi. Mõnede mängude peavõidud olid ajalooliselt suured.

2012. aastal tuli BetSoft välja uue kasiinomängude seeriaga ToGo™, mis tugevdas ettevõtte turupositsiooni veelgi. Selle kaubamärgi alla kuulus tipptasemel slotimängude kogumik, mis ühildus kõigi mobiilsete seadmetega. Mängud olid loodud Adobe Flashi või Java baasil ning töötasid suurepäraselt nii iOS-i kui ka Androidi op-süsteemiga telefonidel ja tahvelarvutitel.

2014 oli BetSofti ajaloos murranguline aasta. Ettevõtte tarkvara hakkasid kasutama mitmed USA-s lubatud online-kasiinod ning tänu sellele suutis BetSoft oma online-kasiino mängud juurutada veel ühel olulisel turul. Kahjuks tühistas Alderney Gambling Control Commission lõpuks BetSofti arenduslitsentsi, sest online-hasartmängud olid tollal USA-s illegaalsed.

BetSoft täna

Tänasel päeval on BetSofti mängukollektsioon konkurentidega võrreldes üks suurimaid. Ülemaailmse turu vallutamist alustas ettevõte Monkey Money nimelise mänguga. Ajal, mil see mäng välja tuli, oli see oma pakutava elamuse tõttu täiesti unikaalne. Hiljem järgnesid sellele sama heal tasemel mängud the Birds, Aztec Treasures, The Great 88, The Alkemor’s Tower ja The 4 seasons.

Viimase aja pressiteadete valguses võib eeldada, et Betsoft otsib võimalusi edasiseks laienemiseks ning tootevaliku suurendamiseks. Ainuüksi mõne viimase aasta jooksul on BetSoft algatanud koostöö mitme suure brändiga ning otsib järjepidevalt uusi võimalusi uute turuosade vallutamiseks.

BetSofti mänge saab mängida Kingswini online-kasiinos.

Euro Games Technology (EGT)

 

Kuidas EGT alguse sai?

EGT loodi aastal 2002 Bulgaarias. Esmalt tegeles ettevõte maismaakasiinodele mõeldud mänguautomaatide tootmisega Bulgaaria ja teiste Ida-Euroopa riikide turu jaoks. Tänu mängude populaarsusele suutis ettevõte kiiresti laieneda ka teistele turgudele. Viie aasta jooksul alustati tegvust veel Rumeenias, Serbias, Makedoonias ja Ukrainas ning plaanit edasi laieneda Kesk- ja Lääne-Euroopasse. Järgmistel aastatel alustati koostööd ka Ameerika ja Aasia ettevõtetega..

Võtmehetked EGT ajaloos

2014. aastal alustas EGT online- ja mobiilikasiinode tarkvara tootmisega. Sellest hetkest on EGT-l ka eraldi online- ja mobiilimängude tootmise üksus

2015 loodi uus online-mänguplatvorm EGT Interactive. EGT Interactive’i platvormi all on loodud enam kui 60 online- ja mobiilikasiino mängu.

EGT täna

Täna keskendubki EGT peamiselt online- ja mobiilikasiino mängude loomisega. Lisaks mängude loomisele pakub EGT ka toetavaid tehnoloogilisi lahendusi, mistõttu pole online-kasiinodel nende loodud mängude pakkumiseks vajalik sõlmida koostööleppeid kolmandate osapoolte loodu võrgustikega, EGT slotimängud on online-kasiinodes väga populaarsed. Eestis leiab suurima valiku EGT mänge Optibeti online-kasiinost.