SISSEJUHATUS

Selle teksti eesmärgiks on anda Sulle ülevaade ruleti mängu ajaloost, reeglitest ning erinevatest variantidest ja tutvustada veidi võimalikke strateegiaid, mida saaksid mängimisel rakendada.

Rulett on alati olnud Euroopas populaarsem kui Ameerikas, aga ka Ameerikas saad ruletti siiski kõigis kasiinodes mängida ja loomulikelt on tänapäeval ruleti mängimise võimalus kõigis online- kasiinodes. Läbi ajaloo on välja pakutud palju „lollikindlaid“ süsteeme, mille abil ruletis võita, aga tõde on siiski see, et ainus, mis kindlalt võidule aitab on õnn.

Rulett on korraga nii lõbus kui ka huvitav mäng ning maapealses kasiinos on selle mängu ümber palju põnevust ja kära, lisaks garanteerib see inimesele lõbusalt veedetud aja. Hääl, mida pall teeb, kui ta keerleb mööda ratast, ning mängijad, kes peavad kiiresti otsustama kuhu nad oma raha panustavad, see kõik on väga põnev.

Kindlasti tundus selline sissejuhatus väga igav, aga ära veel oma brauseriakent sulge. Kuigi see tekst pole ehk kohati kõige põnevam, saad siit teada näiteks sellest, milliseid nippe kasiinod kasutavad, et mängijate ees igal sammul eelist saada ning kindlasti leiad siit ka palju sellist teavet, mis on Sulle ruletti mängides väga kasulik.

Roulette Table

KELLELE SEE TEKST MÕELDUD ON?

Sulle! Just nii, see tekst on mõeldud nimelt Sulle, sõltumata sellest, kas oled mänginud ruletti juba sellest ajast, kui olid alles lasteaialaps (ei tea, palju selliseid lapsi üldse on) või pole Sa üldse veel seda mängu proovinud, aga tahaksid seda teha.

MIS ON SELLE ÜLEVAATE EESMÄRK

Rulett on mäng, mida pakuvad sõna otseses mõttes kõik maailma kasiinod. Seetõttu pole ka imekspandav, et juhiseid, kuidas ruletti edukalt mängida, on loodud lugematul hulgal. Paraku on juhtunud see, mis nii suure hulga materjalide puhul ikka juhtub – arvestatav osa neist juhenditest on puuduliku või halvemal juhul ka eksitava sisuga. Mitmetes juhendites soovitatakse erinevaid panustamissüsteeme, millest osad on lihtsalt kasutud ja ülejäänud on sellised, mis võivad suunata mängijat panustama oluliselt rohkem kui ta panustama peaks. Selles juhendis soovin neid vigu vältida.

RULETI STRUKTUUR – RATAS RATTA SEES

See juhend on jagatud erinevateks peatükkideks. Iga peatükk on omakorda jagatud alapunktideks ja iga peatüki lõpus on ka kontrollküsimused koos vastustega, et saaksid kontrollida, kui hästi oled peatüki sisu omandanud. Kontrollküsimused on eelkõige enesekontrollivõimalus neile, kes on seadnud endale ruletis „pühapäevamängijaks“ olemisest kõrgemad eesmärgid. Iga peatüki ees on lühike sissejuhatav lõik, kust leiate väikese „eelvaate“ selle kohta, mida peatükist lugeda saad.

KUS ON RULETIMÄNGU JUURED?

Kuidas rulett leiutati? Kas sellel on ka mingi sügavam mõte peale numbritele ja värvidele panuste tegemise? Mis on see põhjus, miks rulett inimesi juba aastasadu kütkestanud on?

Kui Sa pole varem kordagi ruletti mänginud, sooviksid enne alustamist kindlasti teada, mida see (Sinu jaoks) uus maailm endast kujutab. Lõppude lõpuks peaks ju see ka Sinu jaoks mängu nauditavamaks muutma, kui oskad täpselt tähele panna neid aspekte, mis teisi mängijaid juba aastasadu kütkestanud on.

Selleks, et ruleti parimatest omadustest üksikasjalik ülevaade saada, tee endale tass kohvi (või teed), istu arvuti taha ja loe see juhend läbi. Luban, et leiad siit palju enda jaoks kasulikku teavet.

RING

Ammu enne seda, kui leiutati ratas, oli olemas ring. Antiiksetes kultuurides, uskumustes ja ühiskondades tähistas ring tihtipeale päikest, millesse mõned kultuurid suhtusid omakorda kui jumala poega. Sageli tähistas ring ka kuud. Ringil pole algust ega lõppu. See sümboliseerib ka igavikku – ei lõppe ega alga kuskil, vaid lihtsalt on.

RINGI MÕJU ELUSLOODUSELE

Antiiksete kirjutiste või hieroglüüfidega tutvudes näed, kui sageli kasutatakse ringi, et seostada omavahel reaalsuse olemust ja inimese elu selles reaalsuses. Vahel kujutatakse jumalaid ringikujulise sümboli sees iidsetel müüridel ratsutamas, vahel kujutatakse katastroofe, mis on alguse saanud ringikujulisest allikast (näiteks vulkaanisuudmest). Ringi kui sümboli mõjujõud meie esivanemate elus oli võimas.

ELURING

Enamik meist on kuulnud mõistest „eluring“ – inimese sünd, kasvamine, vananemine ja surm. Riikides, kus on tuvastatav aastaaegade vaheldumine, vaadeldakse ka ilmastikku kui ringi – kevadest suveni, suvest sügiseni, sügisest talveni ja talvest kevadeni. Eluringi aluspõhimõtete järgi liiguvad kõik „asjad“ igavesti ringikujulisel trajektooril, kuigi meie näeme oma eluaja jooksul sellest liikumisest vaid väikest osa.

RATAS AEGADE ALGUSES

Mitmed tuntumad antiikaja primitiivsete kogukondade loodud joonistused kujutavad rattakujulisi sümboleid – vähemalt see osa neist, mis on loodud Mesopotaamias või Euraasias pärast ratta leiutamist (umbes 5000-3000 a eKr).

Rattale omistati neis ühiskondades sageli jumalikke omadusi. Näiteks Hiinas ennustati ratast keerutades inimese tulevast tervislikku või rahalist seisu ja staatust ühiskonnas.

Lisaks sellele oli rattal ka oluline praktiline väärtus. Ratastel peeti maha esimesed sõjad ning ratastel vankriga sai vedada nii kaupa kui ka näiteks taimekasvatuseks vajalikku sõnnikut.

RULETIMÄNGU VÕTMEASPEKTID

 • Enne mängu vii ennast kurssi sellega, kuidas oma võiduvõimalusi maksimaalseks tõsta.
 • Ruletimängu juured seonduvad ratta ja ringi suure tähenduslikkusega inimkonna ajaloos
 • Kui ringi peetakse lõpmatuse ja igaviku sümboliks, siis ruletimängule võib omistada samasuguseid omadusi – mäng, mis kunagi ei lõpe.

RULETI JUURED

Sõna rulett on pärit prantsuse keelest ja tähendab „väikest“ või „rattakest“. See sõna tekkis prantsuse keelde 17. saj lõpus või 18. saj alguses ning selle teket seostatakse suure matemaatiku Blaise Pascali nurjunud igiliikuri loomise püüdlustega. Ainsad igiliikurile lähedased nähtused meie maailmas on siiski pisikesed lapsed ning ka Blaise oleks pidanud sellest aru saama.

Kuidas tekkis rulett – see soonekeste, taskute, numbrite ja värvidega ning tabelikujulise mängulauaga mäng? Seni puuduvad täpsed andmed selle kohta, kelle idee oli luua ratas, millel on erinevat värvi numbrite pesad, kuhu ruletikuulike täpselt ära mahub, ning mille alusel määratakse see, milline panus võidab või kaotab.

Loomulikult mõtles sama isik, kes ruletimängu leiutas, välja ka viisid, kuidas kasiino mängijate raha endale saaks. Tavaliselt ei vaevu keegi pingutama millegi tema jaoks kasutu leiutamiseks.

MILLEST RULETIRATAS KOOSNEB?

Composing WheelRuletirattal on kolm suuremat osa:

1. Kuulirada, kus kuulike pöörleb

2. Pöhirada, kus kuulike alustab langemist

3. Rattapea koos pesadega, millel kuulike põrkab ja lõpuks ühte pesasse püsima jääb

PRANTSUSE EHK EUROOPA RULETT

Pildiotsingu french roulette tulemusOn teada, et 18. sajandi lõpus ja 19. sajandi alguses muutus rulett Prantsuse eliidi seas väga populaarseks. Eriti populaarne oli see nende inimeste seas, kes otsisid võimalust kiiresti ja vähese vaevaga palju raha teenida. Selliseid lihtsameelse mõtlemisega inimesi oli Euroopa aristokraatide seas tol ajal mingil põhjusel üsna rohkesti.

Prantsuse ehk Euroopa ruleti rattal oli üks punane ja üks must tasku, millel on vastavalt numbrid „0“ ja „00“. Neid nimetati ka „maja taskuteks“. Kui kuulike peatus ühes neist taskutest, siis „maja“ alati võitis – vähemalt selline oli algselt selle mänguvariandi välja mõelnud inimeste plaan. Ent kuna ka kõik teiste numbritega pesad olid punased või mustad, muutus see süsteem mängijate jaoks segadust tekitavaks.

Seetõttu tuli kellelgi, kes antud kirjutise kontekstis jääb anonüümseks (sest keegi lihtsalt ei tea tema nime) mõte, et pesad „0“ ja „00“ võiks üldse teist värvi olla. Selleks värviks sai roheline (mõnel rattal ka sinine) ning seda värvi on need väljad jäänud tänaseni. Suurema kasumi teenimiseks tehti ruleti võidustruktuuris samuti mõningaid muudatusi, millest räägime täpsemalt allpool.

AMEERIKA RULETT

Pildiotsingu american roulette tulemus19. sajandi lõpuks oli ruletist saanud Euroopa kasiinode kõige populaarsem mäng ning lisaks oli rulett jõudnud ka Ameerika mandrile. Kui Saksamaa 19. sajandi keskel hasartmängud keelustas, kolis grupp entusiastlikke kasiinoettevõtjaid (perekond Blanc) oma tegevuse Monte Carlosse ja nii sai sellest väikeriigist kogu maailma kasiinonduse keskpunkt… Vähemalt nende inimeste jaoks, kes võisid endale sinna reisimist rahaliselt lubada. Monacos kasutati ühe nulliga ruletiratast (selle võiduvõimalused olid mängija jaoks kahe nulliga rattast suuremad. See ruleti vorm sai tuntuks kui Euroopa või Prantsuse rulett. Ameerikas aga kujunes normiks kahe nulliga Ameerika ruletiratas.

KASIINOD VALLUTAVAD MAAILMA

Casino Conquer All Over the World20. sajandi keskpaigani olid Monte Carlo ja Las Vegas kogu maailma kasiinomängijate tõmbepunktiks. Ka teistes riikides ja linnades leidus üksikuid kasiinosid, aga kasiinotööstus õitses tõeliselt ainult nimetatud kahes kohas. 20. sajandi lõpuks oli aga pilt hoopis teine.
Aastal 2000 leidus kasiinosid juba peaaegu kõigis maailma piirkondades. Ja ruletti sai mängida peaaegu kõigis kasiinodes.

RULETI MÄNGIMINE

Mängu eest vastutab krupjee (ehk diiler). Tema aitab mängijatel panuseid teha, kui mängija ise soovitud numbri või kohani ei ulatu ning kogub kokku kaotanud panuste žetoonid ja väljastab võidud. Võidu või kaotuse otsustab muidugi ruletimängu kõige tähtsam komponent – väike valge kuulike – kui see mõnes pesas pidama jääb. Kui kuul on seisma jäänud, asetab diiler võitvate panuste peale märgised ja eemaldab kaotanud panuste žetoonid mängulaualt.

PANUSTE TÜÜBID RULETIS

Nüüd räägime veidi täpsemalt sellest, milliseid panuseid ja kuidas saab ruletis teha:

Panuste tegemiseks kasutavad mängijad žetoone ehk mängunuppe, mille nad asetavad soovitud numbri või numbrite grupi peale:

 • Seesmised panused asetatakse ühe või mitme numbri peale
 • Välimised panused on seotud teatud väljade omadustega – kõrge-madal; paaritu-paaris; punane-must; esimene, teine või kolmas kolmandik jne.
 • Lisaks saab teha veel ka muud laadi kombinatsioonpanuseid

MÄNGU „SISSE OSTMINE“

Paljudes Ameerika kasiinodes on kasutusel spetsiaalsed ruleti žetoonid, mida üheski teises mängus ei kasutata. Euroopas seda vahet tavaliselt ei tehta ning ruletis kasutatakse samu žetoone nagu kõigis teistes mängudes.

“PANUSTAMINE ON LÕPPENUD”

Krupjee annab märku, kui mängijad võivad panuseid tegema hakata ning seejärel ütleb mõne aja möödudes „Panustamine on lõppenud“.  Seejärel enam vastavas mänguringis panuseid teha ei saa.

RULETI NUMBRITABEL

Paljudele mängijatele lihtsalt meeldib vaadata, kuidas kuulike rattas pöörleb, seejärel põrkab ühest taskust teise ning lõpuks jääb pidama. See on sarnane meie primitiivsete esivanemate mõtteviisiga, kes uskusid, et ratas ennustab neile tulevikku… Ja seda see kahtlemata ka mõnel juhul teeb.

Mõnedes uuemates laudades on ratta kohale paigaldatud ka ekraan, et rattast kaugemal olevad mängijad saaksid ratta pöörlemist monitoril jälgida.

Roulette scoreboardsTänapäeva kasiinodes on tavaliselt nähtavale kohale paigutatud suur numbritabel, millel kuvatakse viimasena loositud numbrid (tavaliselt 16 kuni 20 viimast numbrit). Selle abil saavad „statistikausku“ mängijad lihtsamini otsustada, mis numbrile nad panustada soovivad.

Osades kasiinodes on koguni sellised numbritabelid, mis kuvavad infot kõigi selle kasiino ruletilaudade statistika kohta korraga!

RULETIMÄNGU STRUKTUUR: RATTAD

Ruletiratta kujundus pole otseselt seotud numbrite paigutusega ruletirattal. Kui vaatad ülaltoodud pilti ruletirattast, siis näed, et numbrid on üsna juhuslikus järjestuses. Mängijad kipuvad panuste tegemisel pigem lähtuma numbrite paigutusest mängulaual mitte ruletirattal, mis, nagu hiljem näed, ei ole ehk kõige õigem taktika.

Mineviku kasiinodes teati, et kui ruletiratast on mõnda aega kasutatud, siis see kulub ja mänguvoorude tulemus ei pruugi enam olla nii juhuslik kui varem – osade numbrite väljaloosimissagedus suureneb, sest vastava numbri auk on veidi sügavamaks kulunud või on ratas aja jooksul veidi tasakaalust välja läinud, mistõttu teatud rattasektoritesse satub kuul tihedamini kui muudesse sektoritesse.

Kui mängijad oleksid endiselt lähtunud panuste tegemisel ratta disaini ja omaduste asemel mängulaua disainist ja numbrite paigutusest, oleks kasiino jaoks olnud kõik hästi ja „maja“ oleks endiselt suurelt võitnud, ent pikapeale hakkasid mängijad ka ratta omadusi märkama ja said aru, et mõnede numbrite väljaloosimine on teistest veidi tõenäolisem. Selliste mängijate kasiinosse ilmumine tekitas ohu, et „maja“ võib miinusesse jääda.

Vaatleme nüüd numbrite paigutust esmalt kahe nulliga Ameerika ruleti rattal ja seejärel ühe nulliga Euroopa ruleti rattal.

NUMBRITE PAIGUTUS AMEERIKA RULETI RATTAL

The number sequence On the American wheelAmeerika ruleti rattal on 38 nummerdatud pesa, millel kuulike seisma võib jääda – 1-36, 0 ja 00.

Pooled numbritest on punased ja pooled mustad ning 0 ja 00 on tavaliselt rohelised, aga mõnel rattal võivad need olla ka sinised.

Iga paaris numbri vastas on paaritu number. Kui vaatad ruletiratast, näed, et näiteks number 33 vastas on 34 ja number 35 vastas 36.

Samas pole see paigutus täiuslik, sest numbrite 18 ja 19 vahele jääb ainult number 33. Suuremale osale rattast on vaheldumisi paigutatud kaks paaris ja kaks paaritut numbrit. Erandiks on ainult number 0, mille naabriteks on 2 ja 28 ning number 00, mille naabriteks on 27 ja 1.

Numbrid rattal on sama värvi nagu numbrid mänguväljal. Panustada saab ainult punasele ja mustale värvile.

NUMBRITE PAIGUTUS EUROOPA RULETI RATTAL

The number sequence On the french or European wheelEuroopa ruleti rattal on 37 nummerdatud taskut – 1-36 ja 0. Pooled numbritest on punased, pooled mustad ja 0 on kas roheline või sinine.

Mõnede numbrite paigutus on identne Ameerika ruleti lauaga – paaritu number on vastamisi paaris numbriga, näiteks 27 28ga, aga see pole kõigi numbrite puhul samamoodi.

Numbrite värv rattal on sama, mis numbrite värv mängulaual ning panustada saab punasele või mustale numbri värvile.

 

KARDETUD „MAJA EELIS“ RULETIS

Sarnaselt crapsiga on ruletis palju erinevaid panustamisvõimalusi, millest allpool ka täpsemalt räägime. Ent maja eelis ruletis pole kaugeltki sama võimas kui maja eelis crapsis. Näiteks Ameerika ruleti kahe nulliga rattal jääb maja eelis sõltuvalt kasiinost vahemikku 2,63 kuni 7,89 protsenti. Ameerika ruletis on „maja“ eelis tavaliselt umbes 5 protsenti.

Ühe nulliga Euroopa ruleti mänguratastel on maja eelis vahemikus 1,35 kuni 2,7 protsenti. Tavaliselt on see siiski pigem 2,7 protsenti. Sellegipoolest on ilmne, et mängija seisukohast on targem mängida Euroopa ruletti mitte Ameerika ruletti.

Roulette dealer's chips collector

KUIDAS ARVUTADA VÄLJA, KUI SUUR ON KASIINO EELIS RULETIS?

Ameerika ruleti rattal on 38 numbrit ja võidunumbri täpse äraarvamise korral makstakse panus tagasi 36-kordselt. Täiesti võrdsete võimalustega mängu puhul peaks võiduka panuse korral panus tagasi makstama 38-kordselt. Ehk, kui panustaksid ühe euro, saaksid võidu korral tagasi oma 1-eurose panuse ja 37-eurose võidu. Kui kaotad 37 korda ja võidad ühe korra, oled nullis. Niisugusel juhul poleks matemaatilist eelist ei mängijal ega kasiinol.

Viimati kirjeldatud mudeli järgi poleks kasiinol aga mõtet mänge korraldada, sest nad ei teeniks mingit kasumit. Kasumi teenimiseks peab võitude tabel olema tegelikust tõenäosuste tabelist veidi
erinev. Seepärast ongi enamikes kasiinodes numbri täpse äraarvamise korral võidukoefitsiendiks 35 mitte 37. Ehk piltlikult jätab kasiino kaks ühikut igast võidust endale. Kui jagate 2 38ga, saategi maja eeliseks 5,26 protsenti. (Sellest, milline on täpne maja eelis muud liiki panuste puhuI, räägime täpsemalt allpool, aga enamike panuste puhul jääb see umbes samasse suurusjärku.) See 5,26-protsendine maja eelis kehtib nii numbritele, numbrite värvidele, paaris-paaritu kui ka paljude teiste panuste korral.

Nagu öeldud, on Euroopa rulett mängija jaoks kasulikum kui Ameerika rulett, kuna Euroopa ruleti mängulaual on vaid üks 0. Mängulaual on 37 numbrit ja kasiino makstava võidusumma suhe on 35:1 ehk Euroopa ruletti pakkuv kasiino jätab endale „ühe osa“ võidust, aga Ameerika ruletti pakkuv kasiino „kaks osa“. Jagades 1 37ga, näete, et maja eelis on tõesti 2,7 protsenti.[Pane tähele! Mängukuul pannakse ruletirattal pöörlema alati ratta pöörlemisele vastupidises suunas. See, kummas suunas pöörleb ratas ja kummas kuul, võib mänguvoorude lõikes muutuda.]

OLULINE MEELES PIDADA

 • Numbrite paigutus mängulaual, kus mängijad oma panuseid teevad, pole samasugune nagu numbrite paigutus ruletirattal.
 • Mängulaual on numbrid paigutatud suuruse järjekorras, ruletirattal aga mitte.
 • Sisepanused tehakse ühele või mitmele numbrile.
 • Välispanused tehakse teatud tingimuste peale – kõrge-madal, paaritu-paaris, punane-must, esimene, teine või kolmas tosin jne.

RULETI REEGLID

Rulett näib esmapilgul lihtsa mänguna – vali ainult number või omadus (nt punane/must), panusta sellele ja siis oota lihtsalt tulemust. See muidugi ongi mängu põhimõte, aga samas pole see sugugi kõik, mida mängija teada võiks ega ka päris õige viis, kuidas üks nutikas mängija mängima peaks.

Ruletis on omad reeglid järgmiste aspektide kohta:

– kuidas võtta žetoone – kuidas määratleda žetoonide väärtust
– kuidas suhelda teiste lauas olevate mängijatega – mis juhtub, kui võidad
– millal panustada – mis juhtub, kui kaotad
– kuidas panustada – millal võiksid mängimise lõpetada

RULETI REEGLID: RAHA ŽETOONIDEKS VAHETAMINE

Järgnev jutt ei puuduta küll otseselt online-kasiinode mängijaid, aga huvitav on seda teada ehk sellegipoolest. Paljudes kasiinodes pole ruletilaudades kasutatavad žetoonid samad, mis teiste mängude laudades kasutusel olevad. Ruleti žetoonid on enamasti üsna silmatorkava värvusega (eelkõige seepärast, et panuste suurust oleks lihtne  ka kaugemalt kindlaks teha.

Euroopas leidub siiski ka kasiinosid, kus ruletis kasutatakse samu žetoone nagu teistes mängudes ning sellisel juhul peab krupjeedel olema tõeline kotkapilk, et mängijate panuseid mitte segi ajada.

Kuidas siis kasiinos ruletilauda istuda? Enamasti käib see nii, et istud laua taha, maksad diilerile mänguvoorude vahelisel ajal raha, ütled, kui suure summa eest mängida soovid ning saad vastu vastava koguse žetoone.

RULETI REEGLID: MILLAL PANUSTADA

Iga vooru järel tähistatakse vastava vooru võidunumber spetsiaalse nupukesega. Kui see nupuke on mängulaualt eemaldatud, võib uueks vooruks panuseid tegema hakata.

Tavaliselt panevad mängijad oma panused lauale ise, aga tavakasiinodes võib vahel juhtuda, et mängija ei ulatu soovitud numbri või mänguväljani ja sel juhul aitab diiler mängijal soovitud panust teha.

RULETI REEGLID: KUIDAS TEHA SOOVITUD PANUST VÕI PANUSEID

Kui soovid panustada kindla(te)le numbri(te)le, pead asetama oma žetooni(d) soovitud numbri(te) peale. Kui soovid panuseid siduda muude tingimustega (nt punane-must, kõrge-madal, paaris-paaritu), aseta žetoon(id) vastavale väljale. Nende väljade puhul makstakse võitev panus alati tagasi kahekordselt.
Esimesele, teisele või kolmandale tosinale panustamiseks pead jällegi žetooni täpselt soovitud välja peale asetama. Nende panuste puhul on võidusuhe 2:1 ehk võidusumma (mille lisaks panusele tagasi saate) on kaks korda suurem kui Sinu tehtud panus.

Allpool räägime veel täiendavatest panusetüüpidest, sellest kuidas neid panuseid teha ning kui palju on võimalik nendega võita:

 • Üks kahest (pr. keeles Cheval): kui soovid panustada kahe kõrvuti asetseva numbri peale, aseta oma žetoon(id) kaht numbrit eraldava joone peale. Selle panuse edukuse korral makstav võit on panusest 17 korda suurem.
 • Tänava panus ehk kolme numbri panus või ka külgpanus (pr. k Transversal): kui soovid panustada kolmele numbrile, aseta oma žetoon nende kolme numbri välispiirile. Selle panuse edukuse korral makstav võit on panusest 11 korda suurem.
 • Nurk ehk ruut ehk nelja numbri The Corner, the Square, the Four Number Bet (pr. k Carre): Mis on järgmine panus pärast kolme numbri panust? Muidugi, nelja numbri panus! Numbrid, millele panustad, peavad moodustama ruudu. Panuse tegemiseks tuleb žetoon asetada punkti, kus kõigi nelja ruudu piirid kokku puutuvad. Selle panuse edukuse korral makstav võit on panusest 11 korda suurem.
 • Viie numbri panus: see on ruleti panustest mängija jaoks ebasoodsaim, sest maja eelis on selle panuse puhul kõrgeim (7,89 protsenti). Seda panust saab teha ainult numbritele 0, 00, 1, 2 ja 3. Eduka panuse korral makstav võit on panusest 7 korda suurem.
  Panus kuuele numbrile (pr. k: Cheval): Selle panuse tegemiseks tuleb žetoon asetada kuue numbri välispiirile. Eduka panuse korral makstav võit on panusest 6 korda suurem.

RULETI REEGLID: MILLAL TULEB PANUSTAMINE LÕPETADA

Krupjee keerutab ruletiratast ka panuste tegemise ajal, ent mingil hetkel liigutab ta kätt üle mängulaua ja ütleb, et enam panustada ei saa. Sellest hetkest alates antud mänguvoorus enam panuseid teha ei saa.

Sellest hoolimata, tuleb vahel tavakasiinodes ette, et mõned mängijad üritavad siiski ka pärast krupjee teavitust panuseid teha. Krupjeel on õigus need panused tühistada.

RULETI REEGLID: MIS JUHTUB PÄRAST LOOSIMIST

Võidunumbri väljaloosimise järel teatab diiler selle numbri (vahel ka numbri värvi ja selle, kas number on paaris või paaritu), asetab nupu võitnud mänguväljale ja lükkab laualt ära kõik kaotanud panused.

Pärast seda maksab diiler välja võidusumma.

RULETI REEGLID: MILLAL SAAB UUSI PANUSEID TEHA

Seni kuni mängunupp on võitnud panuste peal ja eelmise mänguringi žetoonid on veel laual, pole uute panuste tegemine lubatud. Pärast võitude väljamaksmist annab krupjee teada, kui võite alustada järgmise mänguringi panuste tegemist.

Kui järgid ülalkirjeldatud reegleid, peaksid ruletimängust saama nauditava kogemuse. Ruletti on lõbus mängida ja seda on inimesed ka sajandeid juba teinud. Kui Sina pole veel kordagi ruletti mänginud, tasub kindlasti proovida. Aga seda tehes austa kindlasti mängureegleid!

OLULINE MEELES PIDADA

 • Numbrite paigutus Ameerika ja Euroopa ruleti rattal on erinev.
 • Ühe nulliga mängurattal on 37 numbrit ja kahe nulliga mängurattal 38 numbrit.
 • Ameerika ruleti ühe nulliga mängurattal on „maja eelis“ sõltuvalt panuse tüübist 2,63 kuni 7,89 protsenti. Keskmine „maja eelis“ Ameerika ruletis on 5,26 protsenti.

Euroopa ühe nulliga ruletirataste puhul jääb maja eelis vahemikku 1,35 kuni 2,70 protsenti. Tavaliselt on maja eelis siiski selle vahemiku ülemises otsas ehk 2,7 protsenti.

Pole vaja olla matemaatik mõistmaks, et mängija seisukohalt on kahtlemata kasulikum mängida Euroopa ruletti.

RULETI PANUSED

Järgnevalt toome Sulle ülevaate ruleti panuste tüüpidest ning sellest, kui suur on maja eelis mingit tüüpi panuse puhul (palun ürita seda lugedes mitte magama jääda!):

SISEALA PANUSED:

PANUSED NUMBRITELE

Roulette Inside bets Straight Up bets (Pr. k.: En Plein)
Ühele numbrile panustamiseks pead asetama žetoonid mängulaual vastava(te)le numbri(te)le. Kui Sinu number välja loositakse, võidad oma panuse 36-kordselt tagasi. Selle panuse puhul on Euroopa ruletis maja eelis 2,7 protsenti ja Ameerika ruletis 5,26 protsenti.

JAGATUD PANUS

Roulette Split Bet(pr. k: A Cheval)
Selle panuse tegemiseks aseta mängumärk kahte numbrit eraldavale joonele. Kui üks kahest numbrist välja loositakse, makstakse Sulle välja võit, mis on panusest 17 korda suurem. Maja eelis selle panuse puhul on 5,26 protsenti Ameerika kahe nulliga rattal ja 2,7 protsenti ühe nulliga Euroopa ruleti rattal.

TÄNAVA PANUS EHK PANUS KOLMELE NUMBRILE EHK TRIO EHK KÕRVALPANUS

 (pr. k: Transversal)The street bet, or three number bet or “side bet” or the trio
Võiks ju arvata, et kui ühel panusetüübil on nii palju erinevaid nimesid, on võidu korral tehtav väljamakse tõeliselt võimas. Aga kahjuks pole see nii. Tegu on panusega, mis tehakse kolmele numbrile ja eduka panuse korral on võidu ja panuse suhe 1:11. Panuse tegemiseks tuleb oma mängumärk asetada numbrite kolmiku välimisele piirjoonele. Sarnaselt kahe eelnevalt kirjeldatud panusega on siingi maja eelis 5,26 protsenti Ameerika kahe nulliga rattal ja 2,7 protsenti ühe nulliga Euroopa ruleti rattal.

NURK, RUUT, PANUS NELJALE NUMBRILE

The corner, the square, the four number bet(pr. k Carre)
Seda panust tehes ennustad, et võidab üks neljast numbrist. Panust saab teha ainult juhul, kui vastavad neli numbrit moodustavad mängulaual ruudu. Seetõttu on keegi „nutikas“ inimene sellele panusele ka Ruudu nime andnud. Panuse tegemiseks tuleb mängumärk asetada nelja numbri kokkupuutekohale. Võidu korral on väljamakstava võidusumma ja panuse suhe 8:1. Maja eelis selle panuse puhul on 5,26 protsenti Ameerika kahe nulliga rattal ja 2,7 protsenti ühe nulliga Euroopa ruleti rattal.

PANUS VIIELE NUMBRILE

The five number bet

Seda panust on nimetatud ka „koletiseks“ ning selle tegemine on võimalik ainult kahe nulliga Ameerika ruleti rattal. Panus hõlmab viit numbrit – 0, 00, 1, 2 ja 3. Väljamakse ja panuse suhe eduka panuse korral on 6:1. Maja eelis selle panuse puhul on koguni 7,89 protsenti! Seetõttu soovitame soojalt (juhul, kui tingimata soovid panustada neile numbritele) panna panus igale numbrile eraldi. Nii langetad maja eelise uuesti 5,26 protsendini.

JOONE PANUS EHK KUUE NUMBRI PANUS

The line bet, or six number bet, or sixline bet (pr. k: sixain)
Selle panuse tegemiseks pead mängumärgi asetama valitud kuuenumbrilise sektori välispiirile. Tabamuse korral makstakse välja panusest 5 korda suurem võit. Ka selle panuse puhul on maja eelis Ameerika ruletis 5,26 protsenti ja Euroopa ruletis 2,7 protsenti.

 

VÄLISALA PANUSED

The column betVEERU PANUS

(pr. k Colonne)
Selle panuse puhul ennustad, et välja loositakse üks Sinu valitud veerus paiknevatest numbritest. Selle panuse tegemiseks aseta mängumärk valitud veeru alumisse äärde. Edu korral on võidu suuruseks kahekordne panuse suurus. 0 ja 00 ühegi veeru alla ei kuulu ning kui kuul peatub ühel neist väljadest, siis Sinu panus igal juhul kaotab.

TOSINThe dozens bet

(pr. k: Douzaine)
Selle panuse tegemisel panustad korraga 12 numbrile. Need pole tosin rattal kõrvuti asetsevat numbrit – numbrigruppide aluseks on nende paigutus mängulaual ja grupid on tähistatud fraasidega „1st 12“, „2nd 12“ ja „3rd 12“. Korraga saab panustada kahele tosinale kolmest. Sarnaselt eelmise panusega, kaotab Sinu panus alati, kui ratas peatub numbril 0 või 00. Selle panuse puhul on maja eelis Ameerika ruletis 5,26 protsenti ja Euroopa ruletis 2,7 protsenti.

PAARIS VÕI PAARITU

(pr. k Impair et Pair)The odd or even bet
Selle panuse puhul saad, nagu nimigi ütleb, arvata, kas välja loositav number on paaris või paaritu. Kui mängukuul peatub numbritel 0 või 00, kaotab Su panus sõltumata sellest, kumma valiku tegid. Nii paarituid kui ka paaris numbreid on laual 18. Võidu korral on Sinu võit sama suur kui tehtud panus. Selle panuse puhul on maja eelis kahe nulliga Ameerika ruletis 5,26 protsenti ja ühe nulliga Euroopa ruletis 2,7 protsenti.

KÕRGE VÕI MADAL

High or low bet(pr. k: Passe et Manque)
Selle panuse puhul valid numbrigrupi 1 kuni 18 või 19 kuni 36. Ka siin kaotad tehtud panuse, kui kuul peatub numbritel 0 või 00. Võidu korral saad raha kahekordselt tagasi. Selle panuse puhul on maja eelis kahe nulliga Ameerika ruletis 5,26 protsenti ja ühe nulliga Euroopa ruletis 2,7 protsenti.

 

PUNANE VÕI MUST

(PR. K: Rouge et Noir)Red or black bet
See on veel üks neist panustest, milles edukuse korral saad oma raha kahekordistada. Panuse nimetus peaks olema piisavalt selge ja võidu alused ilmselt selgitust ei vaja. Kui väljaloositav number on 0 või 00, siis kaotavad nii punasele kui ka mustale numbrile panustavad mängijad. Selle panuse puhul on maja eelis kahe nulliga Ameerika ruletis 5,26 protsenti ja ühe nulliga Euroopa ruletis 2,7 protsenti.

OLULINE MEELES PIDADA

 • Numbrite paigutus Ameerika ja Euroopa ruleti ratastel on erinev.
 • Euroopa ruletis on ruletirattal 37 ja Ameerika ruletis 38 numbrit.
 • Ameerika kahe nulliga ruletirattal jääb maja eelis sõltuvalt panuse tüübist vahemikku 2,63 kuni 7,89 protsenti. Keskmine maja eelise määr on Ameerika ruletis umbes 5,2 protsenti.
 • Euroopa ühe nulliga ruletirattal on maja eelis vahemikus 1,35 kuni 2,7 protsenti. Suuremas osas kasiinodest jääb see siiski antud vahemiku ülemisse otsa ehk 2,7 protsendi lähedale.

MAJA EELISTE VÄHENDAMINE PANUSTE VALIKU TEEL

Maja eelis ruletis, eriti Ameerika kahe nulliga ruletirataste puhul, on küllaltki kõrge. Mängija jaoks pole kahtlemata sugugi rõõmustav teadmine, et 5,26-protsendilise maja eelisega võisteldes on ka agressiivsel panustajal isegi lühiajalises perspektiivis keeruline plussi jääda.

Teisest küljest on see mäng küllaltki lihtne ja lõõgastav ning ei nõua mängijalt pidevalt kiirete otsuste tegemist.

Asjaolu, et maja eelis on suhteliselt kõrge, ei tähenda aga sugugi seda, et kasiinol on teid väga lihtne rahast lagedaks teha (seda muidugi eeldusel, et suudate kinni hoida teatud mängudistsipliinist). Kui olete riskialdis mängur, võib isegi rulett teile rahalises plaanis suurt ohtu kujutada.

KUI SUUR ON KASIINO EELIS RULETIS RAHASSE TÕLGITUNA?

Mida see 5,26-protsendiline eelis siis rahaliselt õigupoolest tähendab? Lihtsalt öelduna tähendab see seda, et igast panustatud 100 eurost kaotad Sa keskmiselt 5,26 EUR.
Alljärgnevast tabelist saad kiire ülevaate sellest, kui suur on maja eelis erinevate ruleti panuste puhul:

PANUS/RATTA TÜÜP EELDATAV KAOTUS 100 EURO PANUSTAMISEL
5 NUMBRI PANUS / AMEERIKA 7,89 €
KÕIK ÜLEJÄÄNUD PANUSED / AMEERIKA 5,26 €
KÕIK PANUSED / EUROOPA 2,70 €
1:1 VÕIDUGA PANUSED (POOLITATUD KAOTUS)/ AMEERIKA 2,63 €
1:1 VÕIDUGA PANUSED (EN PRISON) / EUROOPA 1,35 €

 

Arvesta kindlasti sellega, et kuigi 1:1 võiduga panuste puhul saad oma raha kahekordselt tagasi, pole nende panuste puhul võiduvõimalus siiski päris 50%, sest panus kaotab ka alati, kui kuul peatub väljal 0 või 00.

Mängijate jaoks eriti heaks uudiseks ongi ülaltoodud tabeli kaks viimast rida. Osad kasiinod maksavad juhul, kui kuul peatub väljal 0 või 00 1:1 võiduga panuste tegijatele pool nende panusest tagasi. Hetke pärast selgitame, miks see nii suurepärane uudis on.

Panuse tagastust tehakse kahel erineval viisil: Surrender (Alistu) või En Prison.

POOLITATUD KAOTUS

Juba kümnendeid pakutakse osades kasiinodes 50-50 võiduvõimalusega panuste puhul poolitatud kaotust juhul, kui ruletikuul peatub numbril 0 või 00. See tähendab, et kui kuul peatub ühel neist numbritest, tagastab krupjee Sulle poole tehtud panusest.

Sel juhul langeb maja eelis antud panusetüübi puhul poole võrra – 2,63 %-ni. See tähendab, et ka Sinu oht raha kaotada väheneb poole võrra.

Seda võimalust pakuvad ka osad kasiinod väljaspool Ameerikat. Sageli pole aga laudade juures vastavat teavitust ning niisugustel juhtudel tasub krupjeelt kindlasti üle küsida, kas 0 või 00 väljaloosimisel makstakse pool panusest tagasi.

Euroopa ruleti puhul langeb niisugust võimalust pakkuvas kasiinos maja eelis koguni 1,35 protsendini, mis on üks madalamaid näitajaid kasiinomängude hulgas!

EN PRISON

Euroopa kasiinodes pakutakse sageli lahendust, mille puhul jääb kasutaja tehtud 50-eurone panus, juhul, kui ruletikuul seiskub väljal 0, n-ö „vangi“. Panus ei võida ega kaota selles ringis.

Toome näite: Sa panustad mustale ja kuul peatub 0 peal. Sinu mustale tehtud panus jääb lauale ka järgmiseks ringiks. Kui järgmine number on must, saad panuse tagasi, kui järgmine number on punane, kaotad oma panuse ja kui tuleb jälle 0, jääb Su panus endiselt „vangi“.

En prison süsteemi puhul langeb maja eelis Euroopa ruletis 1,35 protsendini, mis on jällegi kasiinomängudes üks parimaid näitajaid.

NÄPUNÄIDE: OLE MÄNGIJANA NUTIKAS – SEE TASUB ÄRA

Kui Sa oled seda tüüpi mängija, kes peab mängu juures olulisimaks mitte närvikõdi vaid võiduvõimalusi, soovitame kindlasti valida kasiinod, kus on rakendatud en prison või surrender reeglit ja eelkõige panustada just suurema võidutõenäosusega sündmustele – paaritu-paaris, punane-must või kõrge-madal.

Miks mitte kasutada ära süsteemi, mis vähendab maja eelist poole võrra? Kui kasiinod pakuvad Sulle võimalust suurema võidulootusega panuseid teha, siis miks peaks selle võimaluse kasutamata jätma? Sõltumata sellest, kas oled mängija, kes mängib lihtsalt pühapäevaseks meelelahutuseks või oled üks neist, kes loodab suurvõite saada, tasub Sul alati jälgida seda, milline on maja eelis Sinu mängitavates mängudes ja Sinu tehtavate panuste puhul ning eelistada mänge, kus maja eelis on võimalikult väike.

RULETI STRATEEGIA JA PANUSTAMISSÜSTEEMID

(Mart: „Mulle meeldib mängida. See on just see, millega ma tegeleda tahan. Panen oma panused lauale – erinevatele numbri- ja muudele väljadele. Teen erinevaid panuseid, just nagu mu „kõhutunne“ parasjagu ütleb. Mul pole mingit plaani. Mängin nii, nagu parasjagu tuju on. See ongi kogu mu strateegia. Just nii mängingi mina ruletti.“)

EVERY TIME YOU LOSE A HAND YOU DOUBLE YOUR BET!

See, mida Mart üleval värvikalt kirjeldas, on vaieldamatult kõige populaarsem ruleti „strateegia“ ehk nn SOL (Sa oled loll) süsteem. Selle „strateegia“ põhiliseks kandekiviks on mängijate soov oma
raskesti teenitud raha tuulde loopida, laotades seda juhuslikult mööda mängulauda laiali ja proovides läbi kõikvõimalikud panused, mida ruletilaual teha saab. Seda tehes ei anta endale muidugi aru, et mida rohkem juhuslike panuseid teha, seda enam röövib „maja eelis“ mängija pangaarvet.

Pea meeles, et iga panus, mis Sa teed, on justkui eraldi mäng kasiino vastu. Kui Sina panustad number 12-le ja Sinu kõrval istuv mängija panustab number 13-le, on tegu kahe mänguga kasiino vastu. Kui Sina teed ühe panuse number 12-le ja teise panuse number 13-le, on täpselt samuti tegu kahe mänguga.

Seda strateegiat kasutavad isikud ei saa tavaliselt aru sellistest mõistetest nagu „võidutõenäosus“  või „maja eelis“ ja ega see valdkond neid tegelikult eriti ei huvita ka.

Seda strateegiat või mingit variatsiooni sellest kasutab enamik ruletimängijaid ning nende mängutulemused on küllaltki ettaimatavad – kui nad just uskumatu õnne otsa ei „komista“, kaotavad nad alati suurelt. Mõned niisugustest mängijatest on ilmselt mingites kaugetes sugulussidemetes nende vanade aristokraatidega, kes mängisid ja mängis.id kuni neist lõpuks talupojad said

MARTINGALE’I STRATEEGIA

See on ilmselt üks maailma kuulsamaid hasartmängustrateegiaid. See on üks neist süsteemidest, mida ilmselt peaaegu iga hasartmängur oma mängurikarjääri jooksul vähemalt mõne korra kasutanud on. See on üks neist süsteemidest, mida paljud alustavad mängurid instinktiivselt rakendada üritavad, ilma et nad pikemalt mõtleksid selle peale, kas see on üldse mingisugune kirjapandud süsteem või veel vähem sellele, kas sellel süsteemil üldse mingi nimi on.

Enne selle „imelise“ süsteemi üksikasjade selgitamist räägime veidi ajaloost.

MARTINGALE’I STRATEEGIA AJALUGU

Hetkel näib puuduvat ühtne arusaam sellest, kus on Martingale’i strateegia juured. Mõned mängugurud usuvad, et see nimetus tuleneb Londoni kasiinoomaniku Henry Martindale’i nimest (pange tähele, et tema nimes on d- mitte g-täht). Süsteemi nimi muutus Martingale’iks sel lihtsal põhjusel, et keegi pani lihtsalt ühel „õigel“ hetkel tema nime kuulmise järgi valesti kirja ja nii see ka valesti levima hakkas.

Mõned kogukonnad aga seovad selle süsteemi nime hoopis pidevalt uduvarjus oleva saarega, mille asukaid kutsuti vaheldumisi martiniteks või geilideks. Nüüd arvatakse see hõimkond välja surnud olevat, kuid usutakse, et minevikus mängisid nad Martingale’i süsteemi kasutades omavahel merekarpide ja värviliste kivikeste peale.

Tegelikkuses ei tea keegi täpselt seda, kust või kelle mõttest see süsteem alguse või oma nime sai. Samamoodi nagu ei teata ka seda, kus seda strateegiat esimest korda rakendati. Ent üks, mis on kindlalt teada, on fakt, et kõigil, kes seda süsteemi praktikas rakendada on püüdnud, on sarnane kogemus. Ja see kogemus pole sugugi positiivne. Nüüd on vist eelsoojenduseks ja ootuste kruvimiseks kirjutatud tekst piisavalt pikk olnud ja võib asja kallale asuda:

IGA KORD, KUI KAOTAD, KAHEKORDISTA OMA PANUS!

Just nii lihtne see ongi!

Ilmselt on lugejate seas nüüd palju neid, kes ütlevad, et nemad mõtlesid ka oma mängurikarjääri alguses Maringale’i süsteemi välja ja kasutasid seda järjepidevalt, kuni tuli see üks saatuslik päev, mil süsteem ei toiminud ja nad kaotasid kogu raha. Ära muretse, Sa oled üks paljudest.

Vaatleme nüüd, kuidas see süsteem toimima peaks.

Oletame, et panustad 10 eurot lauas, kus maksimumpanus on 1000 eurot. Võidutõenäosuse suurendamiseks panustad ainult 50-50 võiduvõimalusega sündmustele (nt punane-must, paaris-paaritu). Kui Sa esimese panusega kaotad, siis kahekordistad järgmises voorus oma panuse. Kui nüüd selle järgmise panusega võidad, oled 10 eurot kasumis ja alustad uuesti madalaimast panusest. Kui kaotad, siis kahekordistad jälle panuse. Sellist taktikat rakendades juhtub tihtipeale juhtub, et selle 10 euro teenimiseks pead tohutu suurusega panuseid tegema.

MARTINGALE’I STRATEEGIA HEAD JA HALVAD KÜLJED

Hea uudis on see, et ülisuur enamus Sinu mängusessioonidest lõpetad plussis. Tavaliselt 80-90 protsenti (sõltuvalt sellest, kui suur on vastava kasiino maksimumpanus). Jippii! Aga järgnevalt kirjeldame, mis juhtub siis, kui Sina muudkui kahekordistad oma panust, aga 10 euro teenimiseks vajalikku võitu ei tule ega tule.

Kuigi Martingale’i süsteem näib esmapilgul (tänu väikestele algpanustele) turvaline ja matemaatiliselt perfektne, ei maksa sellest siiski enneaegselt vaimustusse sattuda. Panused võivad väga kiiresti väga suureks kasvada. 11. panustamisringiks kasvab näiteks 1-eurone algpanus 1024-euroseks. Kas 1 euro võitmiseks 1024 euro panustamine on mõistlik mõte, see jäägu Sinu enda otsustada, aga meie seda igal juhul katsetada ei soovita.

OLULINE MEELES PIDADA

 • SOL-panustamissüsteemi puhul panustab mängija lihtsalt juhuslikel väljadel juhuslikke summasid, mõtlemata sellele, kui palju või mille peale ta oma raha parasjagu mängu paneb.
 • Martingale’i süsteemis kahekordistab mängija oma panuse iga kord, kui ta kaotab.
 • Martingale’i süsteemi puhul võidab mängija suurel enamusel kordadest, aga ühekordne halb seeria võib kõik tema võidud nullida ja halvemal juhul ka suure kahjumi tekitada.

MARTINGALE’i STRATEEGIA – TÕENÄOSUSED JA VÕIDUVÕIMALUSED

Vaatleme nüüd veidi lähemalt, kui suur on tõenäosus, et Sinu panus võidab. Nn 50-50 tüüpi panuste puhul saad Sa Ameerika ruletis iga 18 võidu kohta 20 kaotust ja Euroopa ruletis iga 18 võidu kohta 19 kaotust. See tähendab, et tegelikkuses need siiski päris 50-50 panused pole.

Kui kasiinos puuduksid maksimumpanuste piirangud ja Sinul oleks kogu maailma raha, siis võidaksid Sa Martingale’i süsteemi kasutades alati, aga reaalses maailmas juhtub nii, et varem või hiljem koged Sa väga negatiivset seeriat, mis röövib kõik Sinu raskesti kogutud võidud.

Kogu ülalkirjeldatud jutu mõte on, et see strateegia, mille mina (ja võib-olla ka Sina) koos miljonite teiste mängijatega leiutanud olen, pole proovimist väärt. Maja eelis jääb ka Martingale’i süsteemi kasutades samale tasemele – 2,7 % Euroopa ruletis ja 5,26% Ameerika ruletis.

PUHAS MARTINGALE

Ma veidi kahtlen, kas seda süsteemi üldse seletama tasub hakata, aga eeldan siiski, et kõik selle kirjatüki lugejad on täiskasvanud inimesed ja suudavad aru saada, missugused mõtted on mõistlikud ja missugused on täiesti hullumeelsed. Kui Sa oled laps, kes seda veel mõista ei suuda, ei peaks Sa üldse siin lehel olema ja peaksid pigem tegelema oma koduste ülesannetega.

Selle Martingale’i süsteemi laienduse puhul panustatakse mitte 50-50 tulemustele vaid üksikutele numbritele, kus võidutõenäosus on 35-1. Mõte on sarnane nagu ülalkirjeldatud variandi puhul ja kahjuks on ka tulemus enamikel juhtudel väga sarnane – „maja eelis“ saab Sinust lõpuks võitu.
VAATA NUMBREID JA NUTA:

 1. Õige numbri äraarvamise eest makstakse Sulle võiduna 35-kordne panuse summa.
  2. Panustad 10 eurot ühele numbrile.
  3. Kui panus kaotab, panustad jälle 10 eurot (võid panustada ükskõik millisele numbrile).
  4. Kui ka see panus kaotab, panustad uuesti 10 eurot.

RÄÄGIME ASJAST:

 1. Sa jätkad panustamist, kuni teenid oodatud 35:1 võidu.
  2. Kui tabad õiget numbrit esimesel panusel, on Sul 350 eurot. Nüüd jätkad Sa 10 euro panustamist. Ükskõik, mitmendal korral Su panus täppi läheb. Kui oled plussis, siis jätkad sama panuse suurusega. 3. Kui võidad 35. korral, oled nullis, sest võitsid ühe 350-eurose võidu, aga kaotasid samuti 350 eurot. Sa jätkad 10-euroste panustega, kuni ühel hetkel…

“OH ÕUDUST, OH ÕUDUST!”

 1. 35 panust on tehtud ja Sa pole oodatud võitu saanud (kindlasti see kunagi juhtub), vaid oled hoopis 350 eurot kaotanud.
  2. Kuna nüüd on juba 36. panus, pead kaotuste tasa tegemiseks panustama vähemalt 20 eurot.
  3. Seega jätkadki 20-euroste panustega.
  4. Aga 20-euroseid panuseid ei saa Sa teha 35 tükki, sest Sul tuleb tagasi teha nii 350-eurone kaotus kui ka kõik sellele järgnenud 20-eurosed kaotused.
  5. Kui kaotad veel 18 panust, oled juba 710 euroga kahjumis.

PEAGA VASTU MATEMAATIKASEINA JOOKSMINE

Ilmselt aimad isegi, kuhu see jutt välja jõuab. Iga kaotatud panuse järel tõuseb rahasumma, millega riskima pead ja samamoodi kasvab ka risk. Panuste suurenedes tekib kiiresti olukord, kus Sinu mängukonto rahast tühjaks tegemiseks piisab vaid paarist voorust.

Kui oled mingil hetkel ees, tasuks mõelda mängu lõpetamise peale, aga paraku suurem osa mängijatest seda teha ei suuda. Pigem ajab varaku saadud võit „hamba verele“, suurendab hasarti ja viib kokkuvõttes veelgi suurema kaotuseni.

Soovitame seda strateegiat siiski vältida. Kui protsendinumbrid kohe oma olemust näitavad, on tulemus nukker. Maja eelis protsendinumbrites on ka siin 5,26 protsenti kahe nulliga ja 2,7 protsenti ühe nulliga rataste puhul.

SUUR MARTINGALE

Teatud seltskond mängijaid mõistis, et Martingale’i süsteem võib väga kiiresti väga ohtlikuks muutuda, ja mõtles välja süsteemi nimega Suur Martingale.

Tegelikult kukkus asi välja nii, et Suure Martingale’i süsteemi kõrval paistab Martingale isegi hea süsteemina. Miks nii? Eelkõige seepärast, et süsteemi Suur Martingale kasutades jääte oma rahast veel kiiremini ilma kui Martingale’i süsteemi kasutades. Selle süsteemi puhul ei piirduta panuste kahekordistamisega, vaid püüeldakse kõrgemate tulemuste poole. Mõnel juhul alustatakse 10-ühikulise panusega, mille kaotamise järel panustatakse 30, järgmises voorus 80, siis 200, seejärel 600 ja varsti pannakse piltlikult öeldes ka oma maja ja auto mängu.

Võidukaid seeriaid esineb vähem, sest kasiino panuste maksimumpiir hakkab strateegia rakendamist üsna kiiresti piirama. Mängijad, kes seda süsteemi rakendavad, loodavad, et võidu korral saavad nad oma sissepandud raha rohkem kui kahekordselt tagasi ja lühiajaliselt võibki see nii olla. Aga hävitav kaotus on lähemal, kui sageli karta osatakse.

Kui Sa ei taha oma raskesti teenitud rahaga lõplikult hüvasti jätta, siis palun ära seda süsteemi katseta. Maja eelis sellise mängutaktika puhul on kahe nulliga ratastel mängides 5,26 protsenti ja ühe nulliga ratastel 2,7 protsenti. Ma mõistan, et see „maja eelise“ pidev rõhutamine hakkab tasapisi tüütuks muutuma, aga elu ongi täis paljusid selliseid tüütuid, aga olulisi üksikasju, mida tasub alati meeles pidada.

OLULISED PUNKTID

 • Vältimatu tõsiasi on see, et mida kauem Sa Martingale’i süsteemi rakendades mängid, seda suuremaks muutub tõenäosus, et ühel päeval tabab Sind see kardetud „must“ seeria.
 • Süsteemi Puhas Martingale algus on üsna aeglane, aga kui panused suurenema hakkavad, suurenevad need väga kiiresti. Puhta Martingale’i süsteemi rakendamisel saabub pankrot panuste tõustes üsna kiiresti.
 • Puhta Martingale’i süsteemi puhul suurendatakse panuseid Martingale’i süsteemist kiiremini. Nt 10-20-40 struktuuri asemel võib Puhta Martingale’i süsteemi kasutaja teha panuseid rütmis 10-30-80 ja jõuda seeläbi kahjumisse palju kiiremini.

LABOUCHERE STRATEEGIA

(Liisa: „Ma mängisin ruletti selle mahakriipsutamise süsteemiga, mille ma ühelt tundmatult tüübilt ostsin ja kui ma temalt oma raha tagasi tahtsin saada, oli ta kadunud. Kõik läks suurepäraselt, kuni kaotasin suure summa. Pead olema oma panustega väga ettevaatlik, sest selle süsteemiga on väga lihtne lõhki minna (nagu mina).“)

See süsteem on püsinud maailmas enimmüüduna viimased 100 aastat. Sellega võidad kindla peale! Vähemalt väidavad nii need, kes seda süsteemi võitvat ruletistrateegiat otsivatele mängijatele müüa proovivad.

Ruletimängijad ostavadki selle süsteemi suurte ootustega, aga mitte ei võida, vaid hoopis kaotavad, kiruvad müüjaid, kurdavad natuke ja siis… jätkavad sama süsteemiga mängimist. See on kurb. Aga see jätkub ja jätkub ning lõppu ei paista.

SÜSTEEMI LOOMINE

Selle strateegi loojaks on Henry Labouchere, tuntud (ja mõnedel andmetel puruvaesena lõpetanud) mängur, kes rändas mööda maailma oodates ja lootes, et kunagi peab talle ka õnn naeratama ja suurem rahasumma sülle kukkuma. Ta suri aastal 1912, samal aastal, kui Titanic koos paljude Labouchere’i süsteemi kasutavate ruletimängijatega põhja läks. Võib-olla tuleks selle süsteemi nimeks panna hoopis jäämägi.

See, mille Labouchere tegelikult avastas, kohandas ja oma nime järgi nimetas (ta polnud sugugi tagasihoidlik inimene), oli tegelikult 18. sajandi prantsuse matemaatiku Marquis de Condorcet looming. Kui Condorcet oleks elanud kakssada aastat hiljem, oleks ta ehk suutnud välja mõelda paremini toimiva Labouchere’i süsteemi.

MAHAKRIIPSUTAMISE VAIMUS

Selle süsteemi aluseks on numbrite mahakriipsutamine ja selle järgimine on põnev seni, kuni suudad mõistlikkust säilitada. Kas saavutad seda kasutades mingi eelise? Ei. Kas selle süsteemi rakendamisel väheneb „maja eelis“? Ei.

Mis kasu sellest siis üleüldse on? See annab mängijale võimaluse lihtsalt juhusliku panustamise asemel süsteemselt mängida süsteemselt selle asemel, et lihtsalt juhuslikult oma žetoone mängulauale asetada.

Selle süsteemi rakendamiseks on mitu erinevat varianti – mõned on rohkem ja mõned vähem kulukad. Allpool kirjeldame neist erinevatest variantidest kõige populaarsemat:

Esmalt kirjuta paberile rea numbreid, näiteks 1, 2, 3, 4, 5. Iga number tähistab üht panuseühikut. Selle, kui suur see ühik on, määrad Sa ise. Esimese panuse suuruse määramiseks liida kokku jada esimene ja viimane number antud juhul 1+5=6 ehk esimese panuse suurus peab olema 6 ühikut.

Kui võidad, siis tõmba esimene ja viimane number maha, järgi jääb 2, 3, 4. Kui kaotad, siis lisa kaotatud ühikute arv jada lõppu. Antud näite puhul tekiks siis jada 1, 2, 3, 4, 5, 6 ning järgmises ringis peaksid panustama 7 ühikut.
Seejärel pead jätkama süsteemi kasutamist, kuni kõik numbrid on maha tõmmatud. Kui kaotad, lisad ainult ühe numbri ja kui võidad, tõmbad maha kaks numbrit.

LABOUCHERE’I STRATEEGIA SÄÄSTLIK VARIANT

Nüüd toome ühe näite, kuidas Labouchere’i süsteemi veidi säästlikumalt rakendada. Numbrite asemel kasutame 10 ühiku suurust panust. Vaata, kuidas kaotused iga ringiga suurenevad:

Jada: 10, 10, 10, 10, 10

1. panus: 20 ühikut

Kaotuse korral: 10, 10, 10, 10, 10, 20

2. panus: 30 ühikut

Kaotuse korral: 10, 10, 10, 10, 10, 20, 30

3. panus: 40 ühikut

Kaotuse korral: 10, 10, 10, 10, 10, 20, 30, 40

4. panus: 50 ühikut

Kaotuse korral: 10, 10, 10, 10, 10, 20, 30, 40, 50

5. panus: 60 ühikut

Kaotuse korral: 10, 10, 10, 10, 10, 20, 30, 40, 50, 60

6. panus: Sinu kõige tülikam laps.

Pärast viit järjestikust kaotust on Sinu panuse suuruseks juba 70 ühikut (10 ühikut + 60 ühikut = 70 ühikut). Tõenäosus viie järjestikuse kaotuse saamiseks on ühe nulliga rattal 1:40,82 ja kahe nulliga rattal 1:35,65. Need pole suured numbrid ja olen kindel, et kogenumad ruletimängijad on kogenud palju pikemat kui viiest järjestikusest kaotusest koosnevat negatiivset seeriat.

LÕPUNI MINEK

Kui soovid minna Labouchere’i süsteemi kasutamisega nii kaugele kui võimalik (ehk kasiino maksimumpanuseni välja) pead varuma suurte panuste tegemiseks piisavalt raha.

Mingil hetkel mõistad, et Sul pole enam võimalik süsteemi järgimist jätkata, sest oled jõudnud kasiino maksimumpanuseni ja/või kaotanud kogu oma mängukontol oleva raha ja ei saa seetõttu enam uut süsteemi reeglitele vastavat panust teha.

Paljud Labouchere’i süsteemi rakendavad mängijad panevad enne mängu alustamist paika, kui palju  nad võita soovivad ja loovad ootustele vastava numbrite jada. Näiteks, „kui sooviksin võita 10 ühikut, peaksin panustama rütmis 12322“.

Selle süsteemi järgi mängimine võib olla lõbus, aga kindlasti pole ei tasu arvata, et sellega on Sulle võit garanteeritud.

Kui palju võib kaotada? Kahe nulliga rattal mängides kaotad keskmiselt 5,26 protsenti panustatud rahast. Kui mängid ühe nulliga rattal, kaotad keskmiselt 2,7 protsenti panustatud rahast. Need on keskmised numbrid ja ei pruugi absoluutselt kirjeldada seda, kui palju Sina ühe mängusessiooni käigus võidad või kaotad.

OLULINE MEELES PIDADA

 • Labouchere’i panustamissüsteem põhineb numbrite mahatõmbamisel
 • Sul on rida numbreid ning panuse suuruse aluseks on jada esimese ja viimase numbri summa. Kui Su panus kaotab, pead jada viimasele numbrile ühe juurde liitma, kui võidad, tõmba jada esimene ja viimane number maha.
 • Sarnaselt Martingale’i süsteemiga, on ka siin lihtne mitte nii õnneliku seeria puhul kiiresti kasiino maksimumpanusteni jõuda.

THE D’ALEMBERT’I STRATEEGIA

Selle strateegia loomisel on suurepärane Prantsuse matemaatik Jean Le Rond d’Alembert kahjuks korralikult „puusse pannud“. Strateegiat luues uskus ta millessegi, mida ta ise nimetas „tasakaaluteooriaks“. Hasartmängumaailmas kutsutakse seda teooriat ka mängija pettekujutluseks.

Mõtle näiteks mündiviskele. Mündiviske puhul on 50% tõenäosus, et tulemus on kull ja 50%, et tulemus on kiri. Teoreetiliselt peaks piisavalt suure arvu mündivisete järel olema kullide ja kirjade arv enam-vähem võrdne. See on aga ainult teoreetiline tõde, mis mängides paraku sugugi alati paika ei pea.


KAS POLE SIIS TÕSI?

Oletame, et panustame mündivisete tulemustele. Kui mündiviske tulemus on uskumatul kombel mitu korda järjest näiteks „kull“, siis peaksime ju nüüd kirja valima, sest lõpuks peab statistika järgi tulemuste suhe ju 50-50 olema?

Olete teinud 100 mündiviset ning neist 60 korral on tulnud „kull“ ja 40 korral „kiri“. See tähendab, et nüüd peab „kirjade“ arv „kullidele“ järgi jõudma, eks? Ja seetõttu on „kirja“ viskamise tõenäosus nüüd suurem?

Lõppude lõpuks on „kullide“ protsent juba tervelt 60 peal, kuigi peaks olema ainult 50. „Kirjade“ protsendinumber aga istub hädise 40 peal. Nüüd peab ju ometigi „kiri“ sagedamini tulema, et protsendid jälle tasakaalu läheksid. Kas pole nii?
Hasartmänguri vastus sellele küsimusele – ja see, muide, on vale vastus – on, et, jah, „kirja“ tõenäosus on edaspidi suurem ja seetõttu peaks rohkem „kirjale“ panustama. Miks see siiski pole nii?

 Kahjuks pole see nii lihtne. Kohe seletame, miks. Teeme „kullide“ ja „kirjade“ võistkonna. Nüüd viime läbi tõelise maratonkatse. Viskame münti miljon korda. Miljoni mündiviske järel saame tulemuseks, et „kull“ on tulemuseks olnud 50,5 % kordadest ja „kiri“ 49,5 % kordadest. Wow! Hakkabki seis võrdsustuma?! Vahe on ainult üks protsent, kuigi vahepeal oli juba 20 protsenti.

JAH JA EI

Protsentuaalselt on suhe tõesti võrdsustunud, aga absoluutarvudes on „kulli“ visatud 505000 ja kirja 495000 korda. See tähendab, et vahe on 10000 korda!

Kuigi protsendid paistavad peaaegu võrdsed, oleks Sul palju kasulikum olnud kogu aeg „kullile“ panustada. Järgmise miljoni mündiviske puhul võivad „kullid“ taas eest ära rebida või ka „kirjad“ järgi jõuda. Tõenäosus mõlema sündmuse juhtumiseks on – ära arvasid – 50/50.

Juhuslike tulemustega mängus (näiteks ruletis) ei saa Sa võrdsete võimalustega panuste tegemisel „mängija pettekujutelmale“ mängides endale suurt kahju tekitada (vähemalt senikaua, kuni Sa ei hakka panuseid nt Martingale’i strateegia järgi suurendama) – Sinu keskmine kahjum peaks endiselt püsima „maja eelise“ määra ehk umbes 2 kuni 5 protsendi kandis. Kui aga hakkad Martingale’i süsteemi järgides panusenumbreid suurendama, kutsud endale probleeme välja.

OLULINE MEELES PIDADA

D’Alembert’i süsteemi tuntakse ka fraasiga „mängija pettekujutlus“. See põhineb mängurite uskumusel, et kui võrdse ühte võrdse tõenäosusega sündmust on juhtunud rohkem kui teist, siis peaks see teine sündmus oma mahajäämuse kindlasti „tasa tegema“, et tasakaalu taastada.

Seetõttu panustavadki mängurid niisugustel juhtudel sündmustele, mille sagedus on viimasel ajal väiksem olnud, ekslikus lootuses, et neid sündmusi esineb nüüd sagemini.

FIBONACCI PANUSTAMISSTRATEEGIA

Fibonacci strateegia põhineb matemaatilistel alustel, mille väljamõtlejaks oli Itaalia matemaatik nimega Fibonacci, kelle raamatus seda süsteemi ka esmakordselt kirjeldatakse.

Aga vana hea “Fib” (nagu tema sõbrad teda kutsuda armastasid) ei olnud tegelikult esimene, kes selle matemaatilise tõe avastas. Sama seaduspära oli varasemalt kajastunud ka India matemaatikute ja isegi luuletajate töös. (Kes ütles, et teadusel ja kirjandusel midagi ühist pole?)

SEE JADA NÄIB UNIVERSAALNE

Ilmneb, et Fibonacci numbrite jadale vastavaid seaduspärasid võib leida kõikjalt loodusest. Selle jälgi leidub nii muusikas, luuletustes, lilleõites, tuules kõikuvates puudes kui ka näiteks inimestes, kes pärast alkoholi liigtarbimist veidi kõiguvad. Ägedaloomulised mängurid otsustasid samuti ühel hetkel Fibonacci numbrijadal tugineva mängusüsteemi luua.

Siin see on:

1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144… (ja nii võib see jätkuda lõputult, kui soovid)

Mängur kasutab neid numbreid oma panuste suuruste määramisel. Mängusüsteemi kontekstis näitab jada iga number mängurile seda, kui mitu ühikut ta parasjagu panustama peaks. Kui Sinu ühe panuse suuruseks on 10 eurot, siis oleks Sinu panuste rütm järgmine: 10 eurot, 10 eurot, 20 eurot, 30 eurot, 50 eurot, 80 eurot, 130 eurot, 210 eurot, 340 eurot, 550 eurot, 890 eurot, 1440 eurot.

SUURTE PANUSTE TEGEMINE ON VÄLTIMATU

Jah, tõsi, kui lähed Fibonacci süsteemi kasutades lõpuni välja, kasvavad panused lõpuks tohutult suureks.

Kui Sinu esimene panus (10 eurot) on võidukas, jätkad sama summa panustamist, kuni kaotad. Kui kaotad, panustad jadas teisel kohal oleva summa (ehk jällegi 10 eurot). Kui kaotad ka selle panuse, on sinu panuse suuruseks jada kolmas number ehk 20 ühikut.

Kui pärast jadas edasi liikumist on mõni Sinu panus võidukas, liigud kahe sammu võrra tagasi – näiteks, kui võidad 130 eurot, liigud tagasi 50-eurose panuse juurde.

FIBONACCI SÜSTEEM ON LIHTSASTI MÕISTETAV JA RAKENDATAV

Fibonacci süsteemist pole väga keeruline aru saada. Kui Sinu esimene panus on võidukas, jätkad lihtsalt sama panusega, kuni oled kogunud piisavalt raha, et (vastavalt soovidele ja ambitsioonidele) omale lõunasöök või uus maja või jaht osta.

OK, kas tahad teada, kui suur on maja eelis? Ei taha? Oled kindel?

Kui mängid kasiinos, kus 50-50 panuste puhul on kasutusel Surrender või En prison süsteem, on võrdsete panuste tegemisel tuginev strateegia edukam, kuna „maja“ võtab endale väiksema osa.

Oled ikka kindel, et ei soovi teada, kui suur maja eelis on?

OLULINE MEELES PIDADA

Fibonacci panustamissüsteem põhineb numbrijadal, kus iga järgmine number on võrdne kahe eelmise summaga: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144… (jada saab jätkuda nii kaugele, kui soovite).

 

PAROLI PANUSTAMISSTRATEEGIA

RÄÄGI MIDAGI POSITIIVSET!

[Liina: „Ära räägi mulle kaotustest. Ma tean, mida nendega teha. Ma lähen lihtsalt koju ja kirun kõike ja kõiki. Räägi mulle parem seda, kuidas võidulainel rohkem raha teenida. Ma tahan teada, kuidas võidulainel olles rohkem teenida.]

Kindlasti panid tähele, et minu kirjeldatud strateegiad olid fokusseeritud eelkõige kaotuste vähendamise võimalusele. Alusmõte oli kõigil sama – püüti võita väikeseid summasid ja kaotuste korral suurendati kindlaks määratud sammu kaupa panust, et vähendada kaotusi või saada nulli.

Neid süsteeme nimetatakse ka negatiivseteks süsteemideks, kuna nende eesmärk on negatiivsete olukordade mõju vähendamine. Nendega ei püüta mitte maksimaalseid võite vaid minimaalseid kaotusi. Positiivse süsteemi olemus on täpselt vastupidine. Selle puhul mängija eelkõige võidulainel olles oma võite suurendada.

PAROLI PANUSTAMISSTRATEEGIA

(Kapten: „Juhuslikus mängus pole püsivaid aspekte. Sellel, mis juhtus minevikus, pole mingit seost sellega, mis juhtub tulevikus. Sa ei ole võidulainel. Sa said lihtsalt võidu. Võid saada veel mõne võidu, aga võid ka mitte saada.“)

Positiivsetest panustamisstrateegiatest kuulsaim on Paroli. Süsteem on nime saanud Paroli nimelise mehe või Itaalia kaardimängu või…. veel millegi muu järgi. Keegi ei tea täpselt, kust see nimi on tulnud ja ega kedagi tegelikult eriti ei huvita ka. Samas kasutavad paljud inimesed seda süsteemi, hoolimata sellest, et nad Paroli nime päritolu ei tea.

PARLEY VOUS?

See strateegia pole ehk nii lootusetu perspektiiviga kui näiteks Martingale’i strateegia, aga selleks, et edukas olla ja plussi jääda, peab olema kindlameelsust ja kannatlikkust.

MIS ON SELLE STRATEEGIA PÕHIMÕTE?

Paroli strateegia põhimõte on iseenesest väga lihtne. Alati võid valida ükskõik millise endale meelepäraseima 50:50 panuse. Erinevalt eelnevalt kirjeldatud strateegiatest, ei pea panustama kogu aeg samale sündmusele. Näiteks, kui panustasid ühes ringis punasele, võid järgmises ringis näiteks hoopis paarisarvule panustada. Süsteemi kehtivust see ei muuda.

Eripäraseks muudab strateegia asjaolu, et kui teiste panustamissüsteemide puhul kahekordistatakse panus kaotuste korral, siis siin kahekordistatakse panus võidu korral. Kui Sinu panus kaotab, jätkad algse panuse suurusega. Igas seerias riskid ainult eelnevalt võidetud panusega.

Olulisim osa sellest strateegiast on kahtlemata oskus õigel ajal lõpetada. Tähtis on oma riski ja panuseid mitte liiga kõrgeks ajada. Üldine soovitus on mitte üle kolme korra järjest panuseid suurendada. S.t iga kolmanda võidu järel peaksid alustama uuesti algse panusega. Tähtis on vältida liiga kõrgeid panuseid. Rusikareegel ütleb, et kolmest korrast piisab. See tähendab, et pärast iga kolmandat võitu peaks naasma algse panuse (nt 1 euro) juurde. Hiljem võid proovida 4 mängust koosnevat jada.
VÄIKE PAROLI VÕI SUUR JA PRISKE PAROLI?

Ilmselt tajud, kui lihtne on Paroli süsteemiga ohu piirini jõuda. Seepärast pole see süsteem ka ettevaatlikumate mängijate seas eriti populaarne.

Paroli süsteemi võib rakendada ka osaliselt – näiteks ühe-etapiliselt või kolmandiku kaupa panust kasvatades.

Hasartsemad mängijad (ja sellised mängijad kasiinodele meeldivad) võivad proovida nelja- või viieetapilist Paroli-süsteemi…. Mis liigitab enamiku neist mõistlikuma mängija silmis kohe „SOL“-klubisse.

ÕNNEMÄNGUR

2014. aasta filmis „Õnnemängur“ kehastab Mark Wahlberg ühte mitte kõige terasemat mängurit, kes Paroli süsteemi rakendades oma panuseid ja võite järjest kahekordistab, kuni…. Kuni korrani, mil tema õnn otsa lõppeb ja ta kogu raha kaotab. Sõltumata sellest, mitmes panus viimaseks jääb, kaotab ta kogu raha iga kord ja alati.

Ma ei väsi meelde tuletamast, et ühegi süsteemi rakendamisel ei vähene ega kao „maja eelis“.
Kui mängid kasiinos, kus rakendatakse 50-50 panuste puhul surrender või en prison süsteemi, on Su eeldatav kaotus mõnevõrra väiksem.

METSIKUD PAROLI SÜSTEEMID

Oma versiooni Paroli süsteemist suudab välja mõelda peaaegu igaüks. Selle asemel, et ühele sündmusele tehtavat panust suurendada, võib mõni süsteemi rakendaja proovida võidu näiteks kahele erinevale sündmusele panustades laiali jagada.

Näiteks, kui mängija võidab „mustale“ panustades, paneb ta pool võidust uuesti mustale ja teise poole „paarisarvule“. Kui ta mõlemad panused võidab, siis suurendab ta panust, kui ühe või mõlemad kaotab, alustab otsast peale.

TEISED RULETISTRATEEGIAD[MarI: „Mu sõber rääkis mulle ühest strateegiast, mida ta nädalavahetusel kasutas. Ma ei tea, mis selle süsteemi nimi on, aga mõte oli selles, et pead 19-20 numbrile erinevas suuruses panuseid tegema. Ta on veendunud, et see on võidukas süsteem ja kasutab seda kindlasti ka järgmine kord, kui ruletti mängib.]

KAVOURASE VÕI TOPELTNEGATIIVNE VÕI KAOSE STRATEEGIA

Rulett pole päriselu ja siin ei anna kaks miinust kokku plussi. Selle, mitme erineva nimega nimetatud süsteemi leiutas tõenäoliselt keegi SOL-süsteemist tõeliselt vaimustusse sattunud tegelane. Tundub, et mõned mängijad järgivad seda süsteemi lihtsalt meeleheitest, kusjuures nad isegi ei mõtle sealjuures sellele, et mängivad mingi süsteemi järgi.

Kavourase süsteemi järgijad teevad pooltele mängulaua numbritele juhuslike suurusega panuseid. Panuste suuruste valikul pole mingeid asjalikke aluseid. Mängumärgid lihtsalt, piltlikult öeldes, visatakse juhuslikus koguses juhuslikele väljadele.
KAOSE VASTU KAOSEGA VÕITLEMINE

See süsteem põhineb omapärasel ootusel, et kaosega kaose vastu võitlemisel võiks olla positiivseid tulemusi. Kaks miinust peavad andma kokku plussi. Nagu allpool näete, on see üks väga imelik strateegia.

On üsna kindel, et ligi pooltel kordadel võidab Kavourase strateegiat rakendav mängija vähemalt mingisugusegi summa. Sama kindel on see, et paljuräägitud (ja paljukirutud) maja eelise võrra annab mängija igal juhul oma raha ära. Mõtle, mis juhtub pikas perspektiivis, kui kõik ruletimängijad panustavad kõigile mänguväljadele? Õige – kasiino võidaks keskmiselt maja eelise väärtuses raha.

SEE ON VÄGA KULUKAS (SINU JAOKS)

Kavourase meetod on ka väga kallis. Panustades juhuslikke summasid, riskid suure rahasummaga ning saadav tulu on suhteliselt väike või kui täpsem olla, siis tõenäoliselt kaotad veel rohkem, kui muidu kaotaksid. Liiga palju korraga panustades jõuavad kõik peale miljardäride suhteliselt kiiresti pankrotini.

Kui tahad tõesti panustada korraga pooltele mänguvälja numbritele, on turvalisem ja soodsam panustada väljadele punane-must, paaris-paaritu, kõrge-madal. Samuti võid näiteks panustada ühele või kahele tosinale.

Sageli on hasartmängude mängimisel parim strateegia raha säästmine.

PANUSED PUNASTELE JA MUSTADELE TULPADELE

Vaata teist ja kolmandat (ehk ülaltoodud joonise puhul kaht ülemist) tulpa. Loe ülemises tulbas kokku punaste ruutude ja keskmises tulbas mustade ruutude arv. Ülemises tulbas on neli musta välja ja kaheksa punast ning keskmises tulbas vastupidi.
Kõige alumises tulbas on mustade ja punaste väljade arv võrdne. Nende tulpade peale mängimiseks on mitu erinevat võimalust.

NÄIDE #1: PANUSTAMINE KOLMANDALE TULBALE

Suurema võidulootuse saamiseks võid panustada näiteks mustale ning 8 punast numbrit sisaldavale kolmandale tulbale. Tehtud panuste proportsioonidest ja suurustest sõltub seejärel sinu võidu või kaotuse suurus.

Võid panustada 10 ühikut kolmandale tulbale ja 10 ühikut mustale. Kui tabad õiget tulpa, aga loositud number on punane, võidad 20 ja kaotad 10 ühikut ehk oled 10-ga plussis.

Võid panustada ka 10 ühikut kolmandale tulbale ja 20 ühikut mustale. Kui tulp läheb täppi ja mustaga kaotad, siis võidad 20 ja kaotad 20 ning kokkuvõttes oled nullis.

Kokkuvõttes võid panustega mängida, kuidas tahad, aga „maja eelisest“ sa ikka jagu ei saa.

NÄIDE #2: PANUSTAMINE KESKMISELE TULBALE

Kuna keskmises tulbas on kaheksa musta numbrit, siis tuleb süsteemi järgi teisele tulbale panustades panustada ka punasele numbrile.

Täpselt nagu kolmandale tulbale panustades, võid ka siin panuste suurustega mängida nii, nagu soovid. Ent, nagu ikka, kasiino võtab vääramatult oma eelise protsendi jagu kasumit. Usun, et minu jutu põhiline iva hakkab Sulle vaikselt kohale jõudma – isegi Houdini ei suudaks „maja eelist“ olematuks muuta.

OLULINE MEELES PIDADA!

 • Kavourase panustamisstrateegia lähtub ekslikust eeldusest, et suure hulga juhuslike panuste tegemisega kavaldatakse üle mängu enda tulemuste juhuslikkus.
 • Summad, mida panustatakse lähtudes eeldusest, et kahe kaootilise sündmusega kaasneb mittekaootiline tulemus, on jahmatamapanevad.
 • Panused „punasele“ ja „mustale“ tulbale toovad võidu korral 2:1 kasumi, aga maja eelise vähendamiseks tasuks neid teha ainult üle ühe ringi.

OSCARI KOGUMISSTRATEEGIA

See strateegia on efektiivseim 50-50 panuste korral. Ent nagu võid ilmselt juba ette aimata – võib ju unistada sellest, et süsteemi rakendamisega vähendad „maja eelist“ kasiinomängudes, aga tõenäoliselt jääb see siiski vaid ilusaks unistuseks.

LIHTNE RULETISTRATEEGIA

Oscari kogumisstrateegia põhimõte on väga lihtne – niipea, kui oled ühe ühikuga kasumis, langetad panuse suuruse tagasi ühe ühiku peale. Süsteemis on kasutusel neli erinevat panuste struktuuride taset. Järgmisele tasemele tohib liikuda alles pärast seda, kui praegusel tasemel on saavutatud üks võit. Kui mängija jõuab tsükli kokkuvõttes kasumisse, siis tasemetevaheline liikumine katkestatakse ja alustatakse uuesti esimeselt tasemelt.

Näide:

Kasutame ühe panuse suurusena 10 ühikut ehk meie Oscari strateegi struktuur on –
10 ühikut, 20 ühikut, 30 ühikut ja 40 ühikut.

Siin see tsükkel lõppeb, sest jõudsime 10 ühikuga kasumisse.

KAS MÄNGU PEAKS JÄTKAMA?

Oletame, et selles seisus otsustab mängija mängu jätkata. Ta alustab uut tsüklit esimeselt tasemelt. Nagu ülal näidatud, suurendab ta panust ja liigub järgmisse tsüklisse ainult pärast seda, kui tema panus võidab.

Oscari strateegia nõrk koht on üsna ilmne – miski ei garanteeri, et Sinu võidud on piisavad selleks, et kaotusi tasa teha. Võib juhtuda, et satud halva seeria tõttu suurde miinusesse ja ei saa edasist panustamist endale enam lubada.

Lisaks kõigele ei saa ka selle strateegia puhul üle ega ümber vääramatult 2,7 või 5,2 protsendi peal püsivast maja eelisest.

MIS ON RULETI STRATEEGIATE NÕRGIM KOHT?

(Thomas: “Olen kasutanud kõikvõimalikke süsteeme. Ostsin niipalju erinevaid süsteemikirjeldusi, et kõik on juba segamini. Vahel ma võidan nendega ja vahel kaotan, aga kokkuvõttes olen ruletimänguga minuses ja olen kaotanud lootuse, et võiksin kunagi kaotatud raha tagasi teenida. Ärge saage must valesti aru – ma armastan seda mängu…. Aga kõik need strateegiad? Ükski neist ei toimi paremini kui lihtsalt juhuslikes suuruses žetoonide juhuslikele väljadele paigutamine. Olen isegi oma eksnaise sünnikuupäeva numbritele panustamisega rohkem võitnud kui nende strateegiatega.”)

Panustamissüsteemidega pole võimalik saavutada pikaajalist edu ruletis ega üheski teises juhuslike tulemustega mängus. Ükski eelpool kirjeldatud süsteemidest ei suuda kaotada ega isegi mitte vähendada “maja eelist”. Selliste mängude puhul oled Sa pikaajaliselt kindel kaotaja. See on kahjuks vääramatu tõde.

Kui tõenäosusteooria paika peab (ja kahjuks on see suhteliselt paratamatu), siis kaotad Sa keskeltläbi oma mängijakarjääri jooksul pidevalt “maja eelise” väärtuses raha ehk summadesse panduna – igast sajast panustatud eurost annad kasiinole ära keskmiselt 3-5.

KASIINO KOEFITSIENDID VS AUSAD KOEFITSIENDID

Peamine strateegiatega seonduv probleem seisneb selles, et Sa püüad võidelda kaosega ise kaost tekitades. Selles keskkonnas aga ei anna, erinevalt matemaatikast, kaks miinust kokku plussi. Lühidalt õige numbri täpse arvamise korral on mängijale kasiinos makstava võidu suurus 37:1 või 36:1. Sellest tõsiasjast tulenebki maja eelis. Nende nn võrdsete võimalustega panuste puhul võidab mängija maja 20 võidu kohta keskmiselt 18-19 korda (sõltuvalt sellest, kas mäng käib ühe või kahe nulliga rattal), mis tähendab, et (ilmselt hakkab see Sulle juba pähe kuluma) kasiino 3-5-protsendiline võit on garanteeritud.

Niisiis jäta meelde, mõned põhitõed ruleti kohta:

> Kui panustad pooltele numbritele ja võidad pooltel kordadel, siis kasiino võidab.

> Kui panustad suurema võidutõenäosusega väljadele, siis kasiino võidab.
> Kui panustad mitmele 50-50 võiduvõimalusega väljale, siis kasiino võidab.
> Kui ostad internetis reklaamitud strateegia ja järgid seda, siis kasiino võidab.

Kokkuvõttes – ükskõik, kuidas Sa püüad kavaldada, kokkuvõttes ikkagi maja võidab. Erinevaid kasiinostrateegiaid testides ja rakendades “kingivad” miljonid kasiinomängijad iga päev oma raha kasiinodele ja jäävadki seda tegema.

JAH, VAHEL VÕID KA VÕITA

Roulette Game - You can win at timesKõigest hoolimata pole välistatud, et mõne mängusessiooni või -reisi lõpetad Sa suure kasumiga. Küll aga on üsna kindel, et mida kauem Sa mängid, seda suuremaks muutub tõenäosus, et kokkuvõttes Sa siiski kaotad.

Kasiinode eesmärk on kasumit teenida. Selle eesmärgi saavutamiseks kohandavad nad võitude koefitsiente nii, et need ei ole päris täpselt vastavuses matemaatilise tõenäosusega. Mängijad tulevad kasiinosse õnne proovima. Kasiinod ei soovi oma õnne proovida ja võidavad õnneproovijaid matemaatika toel iga päev.

MIDA TEHA, KUI KAOTUS ON ETTE TEADA?

Online-kasiinodes mängimisel kehtib pikaajalises perspektiivis üks rusikareegel – mida vähem panustad, seda vähem kaotad. Ilmselt pole seda väga raske mõista.

Aga mis juhtub siis, kui Sulle meeldib näiteks igal mänguringil panustada 10 eurot nii punasele, paaritule kui ka kõrgele numbrile? Sinu panuse kogusuurus on 30 ühikut, mis tähendab, et pikaajalises perspektiivis kaotad Sa Ameerika ruletis keskmiselt 1.58 eurot ja Euroopa ruletis 0.81 eurot iga panusega.

See tähendab, et 100 mänguringi järel oled kaotanud juba 158 või 81 eurot.

KOONDA OMA PANUSEID

Ülalkirjeldatud kolme panuse asemel tee parem üks 15-eurone panus ükskõik millisele kolmest nimetatud valikust. Nii riskid poole väiksema rahaga, aga võidutõenäosus on sama.

Proovi otsida kasiinosid, mis rakendavad 50-50 panuse puhul surrender või en prison reeglit. Nii vähendad oma kaotusevõimalusi veel poole võrra.

Numbritele panustamisel saad rakendada sama taktikat. Kui seni oled panustanud kahele üksikule numbrile 10 eurot, panusta nüüd ühele 15. Nii vähendad keskmist kaotust 25 protsendi võrra.

Kas mäng muutub niimoodi paremaks või halvemaks? Minu meelest palju paremaks. Järgmises peatükis selgitan, miks.

OLULINE MEELES PIDADA

 • Juhuslikus mängus (nagu rulett) pole võimalik luua ühtegi püsivalt võitvat süsteemi, sest kasiino maksab välja võite, mille väärtus ei vasta matemaatilisele tõenäosusele.
 • Võidu puhul on väljamakse suurus 35:1, samas kui Euroopa ruletirattal oleks õiglane suurus 36:1 ja Ameerika ruletirattal 37:1

HASARTMÄNG ON ENNUSTAMINE

Carly Simoni laul “Anticipation” peaks olema kasiinomängijate hümn. Mulle tundub, et ruleti ja ka ükskõik missuguse teise kasiinomänguga kaasnev nauding tuleneb rohkem neist sündmustest, mis on kohe-kohe juhtumas ja mitte niivõrd neist sündmustest, mis on juba juhtunud (erandiks on ehk mõne kasiinomängu hiiglasliku jackpoti võitmisel tekkiv emotsioon).

Mõtle näiteks sellele, milline mõnus ootusärevus Su sees valitseb, kui tead, et mõne päeva pärast lähed Sa kasiinosse. Ilmselt unistad salamisi ka mõnest suurvõidust.

Mõtle sellele tundele, mis on Su sees, kui kasiinosse astud, kui oma žetoone rahaks asud vahetama. Tunne on kindlasti hea ja tugev.

Nii lootuse kui ka meeleheite aluseks on eelkõige ootused. Kas ma võidan? Kas ma kaotan? Kuulike keerleb, süda peksab kiiremini… Kuul langeb ning hüppab ühest taskust teise ja süda peksab üha kiiremini ja kiiremini. Kuni ühel hetkel ratas seiskub, ootusärevus saab läbi ja Sind tuuakse nii-öelda maa peale tagasi. Kui võidad, oled rõõmus, kui kaotasid oled ehk veidi kurb, aga õige pea unustad Sa kõik eelneva ja alustad uut tsüklit.

MÄNGUPOHMELL

The Gambling HangoverSelline ongi keskmine mängur. Kui senisel tasemel ei paku ootusärevus enam piisavalt pinget, otsib ta täiendavat stimulaatorit. Aga ta teeb seda valesti. Panustab järjest rohkem ja rohkem ning järjest emotsionaalsemalt. Ta kaotab enesekontrolli.

Tihtipeale küsib selline mängur endalt hommikul (pärast eelmisel õhtul kogetud kaotust) „Miks ma pidin nii palju maha mängima?“.

PÖÖRA OLUKORD TEISTPIDI

Ma usun, et ülalkirjeldatud stsenaarium on võimalik täiesti vastupidiseks pöörata. Põrgusse see pohmell.
Soovitan Sul kiiresti mängimise asemel aeglaselt mängida. Ära tee rutakaid otsuseid. Ole kannatlik. Ka kannatlikkus suurendab ootusärevust.

Sea eesmärgiks ootusärevuse kasvatamine mitte selle vähendamine. Kui see tähendab, et saad osaleda ainult igas teises mänguvoorus, siis las olla nii. Kuhu Sul kiiret on.

Tunded on kasiinomängude oluliseks osaks. Igavlemine on aja, emotsioonide ja raha raiskamine.

LOO ENDALE RULETIS PARIMAD VÕIMALIKUD VÄLJAVAATED

Ranged strateegiad, mida Sinuga mõne peatüki pärast jagan, aitavad Sul oma metsikut „mina“ taltsutada ning seeläbi ka mängust rohkem rõõmu tunda. Garanteerin, et need aitavad viia Su mänguga kaasnevad emotsioonid uutesse kõrgustesse, aga kaotused senisest väiksemaks.

Suhtu kõikidesse mänguotsustesse kui oma kõige esimesse drinki. Naudi neid. Võta nendeks aega.
Just nii tunned mängust enim rõõmu.

OLULINE MEELES PIDADA:

 • Meeldiv ootusärevus on kasiinomängude puhul üks nauditavamaid, kui mitte kõige nauditavam aspekt.
 • Selleks, et mitte kiirustamise lõksu langeda, peab ruletimängija oma otsuste tegemise kiirust ise piirata püüdma. Seda reeglit järgides hoiad ka oma ootusärevuse meeldivalt kõrgel tasemel.

ONLINE-RULETT

(Anne: “Kas ma peaksin online-ruletti mängima? Kust ma tean, et mind ei peteta? Ma kardan seda arvutivärki. Mida ma pean tegema? Ma armastan ruletti ja kodus oleks mõnus mängida, aga mul on siiski väiksed kahtlused.”)

Anne jutus on iva. Ta pole ainuke, kellel niisugused kahtlused on. Samasuguste mõtete tõttu väldivad paljud mängijad internetis mängimist. Kas Interneti-mängud (ehk online-kasiinomängud) on ikka ohutud ja turvalised? 15-20 aastat tagasi oleksin ehk soovitanud sellistel kahtlejatel online-mängud unustada, sest kasiinode haldajate taust võis tollal veidi kahtlane olla, aga tänaseks on üldine keskkond radikaalselt muutunud. Enamike online-kasiinode omanikeks on suured kasiinofirmad, kes soovivad ajada pikka ja viisakat äri ning ei ole huvitatud kiire raha teenimisest või veel vähem „halli tsooni“ jäävate toimingutega kaasnevast mainekahjust. Online-kasiinod on tulnud selleks, et jääda vähemalt sama kauaks kui „päriskasiinod“ ning seetõttu lähtuvad nad sisuliselt samadest seadustest ja turvanõuetest.

VÕIMALUSI ONLINE-KASIINODE AUSUSE TESTIMISEKS

Kui Sul on kahtlusi mõne online-kasiino mängude aususe osas, siis selle kontrollimiseks on mitu viisi. Kõige lihtsam on küsida kelleltki, kes juba samas kasiinos mängib, kas ta tunnetab, et see kasiino on aus. Kas väljamaksed teostatakse korralikult? Kas maksete teostamisel esineb probleeme?

Teine võimalus on ise väike katsetus teha. Mängi väikse summaga. Tee mõned panused ja taotle seejärel väljamakset, sõltumata sellest, kas võidad või kaotad. Nii saad teada, kui kiiresti sait Sulle allesjäänud raha välja maksab. Kui väljamaksed toimuvad mõistliku kiirusega, võid eeldada, et tegu on ausa saidiga. Kui oled saidi aususes veendunud, saad teha tõelise sissemakse ja täie tempoga mängima asuda.

Kõigest hoolimata pole ei online- ega ka maapealsetes kasiinodes kunagi võimalik olla liiga hoolas ega liiga ettevaatlik. Keegi meist ei soovi (vähemalt ma loodan, et ei soovi) oma raskesti teenitud raha hooletult tuulde loopida ega raisata seda ära ebaausas mängukeskkonnas.

Rulett internetis

Peamine eeldus online-ruleti mängimiseks on esmajoones mängija soov mängida tõelist ruletti mitte mingisugust veidi ruletti meenutavat mängu, millel originaalmänguga tegelikult erilist seost pole. Mängija soovib näha, et mäng toimiks samasugustel alustel nagu maapealsetes kasiinodes ja ka võitude suurused oleksid samasugused, sõltumata sellest, kas ta on mängimise ajal kodus arvuti taga, istub diivanil ja mängib mobiiltelefoniga või on kasiinos elava diileriga ruletilaua taga. Ja miängija ei soovi lihtsalt tõepärast kogemust, ta soovib seda ehedat (või peaaegu ehedat) mängukogemust ilma et peaks oma kujutlusvõimet viimse piirini proovile panema. Kasiinomängud on rohkemat kui lihtsalt panustamine. See on kombinatsioon mängu ja mängukeskkonna suurepärasest, viimise detailini viimistletud kooslusest.

Ülalkirjeldatut arvesse võttes vaatleme nüüd lähemalt kaht tüüpi internetikasiinodes pakutavat ruletimängu. Tavaliselt saad netikasiinodes valida elava diileriga ruleti ja juhuslike arvude generaatori (RNG) toel töötava mängu vahel.

RNG-RULETT

RNG RouletteJuhuslike arvude generaator (RNG) on arvutiprogramm, mis loob juhuslikest arvudest koosnevaid jadasid. Igale jadas olevale juhuslikule numbrile vastab mingisugune mängutulemus. Kui RNG on juhusliku numbri välja valinud, „teisendab“ arvuti selle mängijale arusaadavaks tulemuseks ning vastav tulemus kuvatakse arvutiekraanil. RNG tegevusest sõltuvad kõik tulemused ning seda programmi pole võimalik ära osta ei suurte jootrahadega ega ka mingisuguse kriminaalset laadi mõjutustegevusega.

RNG-de toel töötab valdav enamus online-kasiinode mängudest – nii videopokker, mänguautomaadid kui ka rulett.

Juhuslike numbrite valimine toimub sekundi murdosade jooksul ning videopokkerit või mänguautomaatide mänge mängides töötab RNG Sinu tegevuse taustal pidevalt. Tegelikult genereerib RNG numbreid ka siis, kui keegi parasjagu ei mängi. Iga võit ja kaotus sõltub selle generaatori töö tulemustest.

Mänguautomaadi keerlevad rullikud on küll ilusad ja võib-olla on neid ka huvitav jälgida, aga tegelikul keerutuse tulemusel pole selle keerlemisega mingisugust otsest seost – tulemuse otsustab ainult RNG. See kehtib kõigi RNG-de toel töötavate kasiinomängude puhul

Mängija vajutab nuppu ja RNG ütleb programmile – „mängu tulemus on kolm seitset“ (või ruleti puhul näiteks „mängu tulemus on 0“). Kuva see ekraanile.” RNG teeb selle töö põhimõtteliselt ühe silmapilgu jooksul.

Online-ruleti erinevad variandid – mis asi on programmeeritud juhuslikkus?

Järgnevalt räägime veidi täpsemalt sellest, mida see nii-öelda juhuslikkus arvutiprogrammide kontekstis tähendab. RNG-d onRoulette Games - What is Programmed Randomness? loodud eesmärgiga saavutada olukord, kus numbreid valitakse täiesti juhuslikult. Sellegipoolest tuleb leppida asjaoluga, et päris 100&% juhuslikud RNG valitud numbrid siiski pole. Samas on see kõrvalekalle 100%-lisest juhuslikkusest nii pisike, et sellest suudaks mingisuguseid järeldusi teha võib-olla ainult näiteks tipptasemel malet mängiva arvutiprogrammiga samaväärse võimekusega algoritm (või inimene). Ehk lühidalt öeldes – põhimõtteliselt võib siiski täiesti kindlalt öelda, et need algoritmid on täiesti juhuslikud.

Vahel kutsutakse RNG-d ka pseudojuhuslike arvude generaatoriks, et kõik oleks kasutajale täielikult läbipaistev. Usun, et seda, miks antud algoritmi pseudojuhuslike arvude generaatoriks kutsutakse, pole vaja uuesti selgitada. Jätke lihtsalt meelde, et online-kasiinode lauamängude tulemusi otsustab juhuslike arvude generaator. Mängude tulemuste muster on sarnane päriskasiinodes esinevaga, kuigi tegelikult mängid Sa põhimõtteliselt ruletisarnasel mänguautomaadil.

KAS RNG TOEL TOIMUVAS RULETIMÄNGUS ON VÕIDUTÕENÄOSUS MUUTUNUD?

Pole põhjust muretseda. RNG toel töötavas ruletimängus peaksid võitude tõenäosused olema täpselt samasugused nagu tavalises ruletis. Kui oled juba selle artikli lugemisega siiani jõudnud, peaksid ise neid protsente ette lugema, aga igaks juhuks tuletan veel kord meelde – kui mängid kahe nulliga Ameerika ruletti, siis on maja eelis 5,26 protsenti ja kui mängid ühe nulliga Euroopa ruletti, siis on maja eelis 2,7 protsenti.

Ka ruletirattal olevate numbrite hulk on sama. Ameerika ruleti rattal on 38 numbrit (36 numbrit ning 0 ja 00) ja Euroopa ruleti rattal on 37 numbrit (36 numbrit ja 0). Võidunumbri täpsel äraarvamisel on võidusumma ja panuse suhe 35:1, täpselt samamoodi nagu päriskasiinodes.

Kui satud mängima või nägema online-ruletimängu, kus võidukoefitsiendid või väljamaksete suurused on väiksemad, siis.. No juhul, kui Sa sellist mängu tõesti mängida otsustad, peaksid ilmselt konsulteerima psühhiaatri või mõne muu sarnase spetsialistiga. Tegelikult ma usun, et niisugust mängu mängivad inimesed ei hakkaks kunagi ka seda teksti lugema ja seetõttu pole ilmselt erilist mõtet soovitada ka mängimist lõpetada.

Võib juhtuda ka, et mõni online-kasiino pakub Sulle paremaid võidukoefitsiente. See on kahtlemata tore uudis… Eeldusel, et niisuguse pakkumisega pole seotud mingisuguseid varjatud „konkse“.

OLULINE MEELES PIDADA

 • RNG-põhised ruletimängud töötavad sarnaselt slotimängude ja videopokkeriga ning neis määrab arvutiprogramm võidunumbri juhuslikult.
 • Kõik võiduvõimalused on online-ruletis sama suured nagu tavakasiinos laua taga mängitavas ruletis.

LIVE-RULETT PÄRISDIILERITEGA

Rulett elava diileriga

Üks väga harjumatu aspekt mängijate jaoks, kes lähevad tavakasiino mängulaua tagant RNG-l baseeruvat online-ruletti mängima, on kahtlemata mängukiirus. Otsused tuleb teha kiiresti ning ka tulemused tulevad kiiresti. Paljude RNG-l põhinevate mänguvariantide puhul ei pöörle kuul mängulaual kaugeltki sama kaua kui maapealses kasiinos ruletti mängides.

Selles osas tasub väga ettevaatlik olla – internetikasiinos mängides võib põnevust pakkuv mäng väga kergesti muutuda emotsioonideta klõpsutamiseks. Selle tulemusena tekib aga paljudel mängijatel tahtmine mängida üha kiiremini, et saavutada taas esmakordsel mängimisel kogetud põnevus ja meeldiv ärevus.

Ole ettevaatlik – kiirustamine pole kunagi kellelegi midagi üleliia positiivset andnud.

TÕELISED DIILERID ÕIGE VÄLJADE PAIGUTUSEGA TÕELISE LAUA TAGA

Jah, tõesti on palju online-kasiinosid, kus pakutakse TÕELIST mänguelamust ehk võimalust mängida live-ruletti, kus päris-mängulaua taga istub elav diiler, kes keerutab ratast, viskab päris-kuuli rattasse.

Need on tõesti reaalsele väga lähedast mängukogemust pakkuvad online-kasiinode mängud. Saad mängida just nii aeglaselt või kiiresti kui Sulle meeldib, näed tõelist mängukuulu tõelisel ruletirattal pöörlemas, numbritaskusse põrkamas ja ühest taskust teise hüppamas – ühesõnaga näed tõelist mängu!

Kindlasti leiad online-kasiinodes võimalusi mängida live-ruletti nii Ameerika kui ka Euroopa ruleti laual. Ma loodan, et ma ei pea kordama (kuid kordan siiski), et võimalusel eelista alati Euroopa ruleti versioone. Need on mängijasõbralikumad. Samuti eelista valiku olemasolul alati kasiinosid, mis rakendavad „50-50“ võiduvõimalusega panuste korral en prison või surrender reeglit. Mängi mõistlikult, ära tee vaid emotsioonil põhinevaid panuseid ja siis on Sul ka võimalus võita.

TÕELINE MÄNG VERSUS RNG-MÄNG

Millist mänguversiooni peaksid eelistama? Olles mänginud maapealsetes kasiinodes tõelise diileriga ruletti, sooviksid samasugust mängu kindlasti mängida ka Internetis. Kui Sulle meeldivad mänguautomaadid, rahuldab Sind ilmselt ka RNG-põhine rulett, aga usun, et tõelise mängija „südamele“ on igal juhul elava diileriga rulett RNG-l põhinevast mängust lähedasem.

Mänguautomaatidel mängimise võimalust pakuvad paljud online-kasiinod. See tähendab, et mänguautomaatide fännidel on palju võimalusi omale sobivat „mänguparadiisi valida“. Ruleti puhul on nende online-kasiinode arv, kus saab mängida pärismängulaua ja päris-ruletiratta ees seisva elava krupjeega, palju väiksem, aga neid siiski leidub ja kui see on just see, mida Sinagi otsid, siis kindlasti on Sul võimalus valida enam kui üks kasiino

VEEL ÜKS VÄIKE HOIATUS

Kui soovid, et Sinu „reaalse ruleti“ mängukogemus internetikasiinos oleks samasugune nagu maapealses kasiinos, siis veendu kindlasti, et võiduvõimalused ja väljamaksete suurused selles kasiinos on samasugused nagu tavalises maapealses kasiinos laua taga istudes. Kui pakutavad võidukoefitsiendid on mingil põhjusel paremad kui koefitsiendid maapealsetes kasiinodes, siis muidugi tasub virtuaalse mängulaua taha istuda – lihtsalt veendu, et ilusal pakkumisel pole varjatud „konkse“. Aga kui väljamaksed on väiksemad, mida siis teha? Kindlasti oskad sellele küsimusele ka ise vastata. Need, kes niisugust mängu mängima nõustuksid, ilmselt seda artiklit ei loe. Niisiis, ma juba tean Su vastust!

OLULINE MEELES PIDADA

 • Tõelisi live-mänge pakkuvad online-kasiinod – kasiinod, kus pakutakse mänge, mille puhul tõelised elavad krupjeed istuvad tõelise ruletiratta ja tõelise mängulaua taga ja mäng tuuakse sidekaablite vahendusel teie arvuti ekraanile – on kõige reaalsuselähedasem kogemus, mida online-kasiinodes on võimalik saada.
 • Sellistes mängudes saab päriskasiinodega võrdse võidulootusega rakendada kõiki soovitud panustamisstrateegiaid.

ELAVA DIILERIGA ONLINE-RULETT vs TAVAKASIINODES MÄNGIMINE

Ruletimängu registreerumine

Enamikes online-kasiinodes pead mängimise alustamiseks kandma raha privaatsele kontole, mida saad kasutada ainult Sina. Nad ei soovi, et Sinu kontol oleva rahaga saaks mängida keegi teine või et Sul oleks võimalus oma konto kaudu kellelegi raha laenata. Sageli keelavad saidid mitme kasutaja registreerumise sama postiaadressi kasutades.

Mitmed saidid on rakendanud erinevaid meetmeid selleks, et takistada mängijate (kuidas seda nüüd kõige viisakamalt öelda?) hulluks minemist. Mitmetes online-kasiinodes saab mängija mängida korraga kuni kümmet erinevat ruletimängu! Selline võimalus on kergesti hasarti minevate mängijate jaoks kahtlemata ohtlik. Kui lähed närvi ja/või kaotad ratsionaalse mõtlemise võime, jääd tõenäoliselt ilma tunduvalt suuremast rahasummast kui rahulikult ja mõttega mängides.

Mõned kasiinod loovad ka enesevälistuslepinguid või vähemalt enesevälistusvõimalusi mängijatele, kes ei suuda igapäevase sagedase mängimise järel enesekontrolli ja ratsionaalset mõtlemist säilitada.

RAHA LOEB

Konto loomine on tavaliselt lihtne. Enamasti pead lihtsalt sisestama oma isikuandmed, tegema pangaülekande või krediitkaardiga sissemakse ning nõustuma pika ja põhjaliku kasutuslepinguga (mida tavaliselt keegi läbi lugeda ei viitsi, kuigi võiks). Eelneva lause juurest jätkates soovitame meie Sul kindlasti enne ükskõik missuguses online-kasiinos kasutajakonto ja esimese sissemakse tegemist lugeda läbi selle kasiino kasutustingimused.

Panuste tegemisel võetakse panuse summa kohe Sinu kontojäägist maha. Teistel mängijatelt või saidilt raha laenamine pole võimalik. Sa ei saa panustada seda raha, mida Sul pole.

AHVATLUSTE JA MÕISTUSE DUELL ONLINE-RULETI MÄNGULAUAS

Enamik ruletisaitidest püüab mängijaid ahvatleda kasiinodele omase traditsioonilise glamuuri ja elegantsiga. Isegi kui arvuti, mille taga Sa mängides istub, peaks asuma kuskil hämaras, niiskes ja juba ammu remonti ootavas keldris ning Sina ise oled arvuti taga porise t-särgi ja katkiste pükstega, tahavad kasiinosaidid tekitada Sinus tunde, et oled sattunud kõrgklassi seltskonda ning Sinu ümber on palju elegantse olekuga mehi-naisi, kes nagu muuseas järjest suuremaid summasid mängu panevad.

KASIINOTUNDE KAHEKORDISTAMINE

Kuivõrd tavakasiinodes suurendavad Sinu mänguhasarti ka kümned läheduses viibivad kasiinomängijad, peab online-kasiino samuti pakkuma midagi niisugust, mis sellele tundele võrreldava emotsiooni tekitaks. Üks niisugustest nippidest on näiteks võimalikult seksikate diilerite kasutamine live-mängulaudades ja ahvatlevate kingituste/boonuspakkumiste tegemine kasutajatele.

Kindlasti leiad muuhulgas näiteks ka live-ruletilaudu, kus istub diiler, kes on rõõmuga valmis vestlema Sinuga näiteks spordi-, filmi- või poliitikateemadel. Niisugusel juhul saad üheaegselt nautida mängu ja mõnusat vestlust.

STRATEEGIAD ONLINE-RULETI MÄNGIMISEKS

Kas online-ruletti mängides võiks või peaks rakendama mingit sellist strateegiat või taktikat, mis on tavakasiinode ruletimängudes kasutatavast erinev? Ei. Kui mäng on sama, kehtivad ka samad süsteemid ja tõenäosused, mis tavakasiinodes.

Võid kasutada ka mängijatele eeliseid andvaid mängutehnikaid, mida ma selles kirjutises kirjeldanud olen. Halba sellest kindlasti ei tule ja minu meelest on niimoodi ka traditsioonilisest tunduvalt lõbusam mängida.

RNG-mängus pole Sul võimalik otsida ruletiratta eripärasid või diileri rattakeerutamise tehnika omapärasid ega muid eelist andvaid asjaolusid. Nagu eelnevalt öeldud, võib RNG-põhist ruletti nimetada ka ruletiautomaadiks. Ilmselt on mõnedel mängijatel selliste mängude vastu suur huvi, sest virtuaalset ruletti pakub suurem osa online-kasiinodest.

KORDAME HOIATUST!

Kiirustamine võib tappa!

Pidage meeles, et ruletimängud, ükskõik, kas elava diileriga või RNG-põhised võivad tekitada teis soovi teha palju suuremaid panuseid ja palju rohkem, kui võiksite endale lubada. Jälgige oma mängutempot ja vaadake, et nauditav mäng ei läheks üle suurel kiirusel automaatpanustamiseks. Mäng peab olema nauding, mitte ralli ega võitlus!

OLULINE MEELES PIDADA

Kui mängite elava diileriga online-ruletti, saate mängukogemuse, mis on peaaegu identne mängukogemusega päriskasiinos.

Proovige mitte teha ühes panustamisvoorus liiga paju erinevaid panuseid

SCOBE’I TRENDILE PANUSTAMISE STRATEEGIAD

(Mart: “Panustan kogu aeg trendidele. Vahel võidan ja vahel kaotan. Vahel panustan trendile ja vahel trendi vastu. See on kui lõputu võitlus.”)

Kindlasti suurem osa meie lugejatest teab, mida tähendab trendile panustamine – tuleb jälgida hiljutisi tulemusi, otsida neis seaduspärasid ja siis panustada seaduspära püsivusele või katkemiseIe. Trendile panustamine on antud kontekstis küllaltki sarnane mündiviske tulemusele panustamisega. Ainus vahe on see, et valiku „kull või kiri“ asemel tuleb teha valik „trendi katkemine või trendi jätkumine“.

Näiteks, kui paar korda järjest on välja loositud punanFor example, if red appears a few times, you bet red figuring it will continue to hit; or you bet black figuring red will end as black is due. That is streak betting; better known as trend betting; better known as the house has its usual edge over you.

KAS TRENDILE PANUSTAMINE ANNAB TEILE EELISEID?

Olgu kohe alguses ära öeldud, et juhuslikes mängudes ei anna trendi jätkumisele panustamine Sulle mingeid eeliseid. Ükski eelnev sündmus ega otsus pole põhjuslikes seostes järgmiste sündmuste või otsustega. Seetõttu ei võida Sa ruletis raha ei juhul, kui panustad pidevalt trendi jätkumisele ega ka juhul, kui panustad pidevalt trendi vastu.

Juhuslikud sündmused on juhuslikud ning kuigi aeg-ajalt tuleb ette ka mitmest sarnasest tulemusest koosnevaid seeriaid, pole need mingilgi moel etteennustatavad ega tohiks olla aluseks panuste tegemisel.

Jäta lihtsalt meelde, et pole võimalik ennustada, millised trendid ilmnevad või millal mingi trend lõppeb, ja säästad ennast tulevikus otsustamisega kaasnevatest probleemidest, kui kohtud mõne järjekordse targaga, kes suurepärastest trendile panustamise strateegiatest jutlustab.

OLULINE MEELES PIDADA

 • Trennile panustamise gurud ja petturid väidavad (võib ka öelda, et valetavad) Sulle, et trendi järgides või ka trendi vastu panustades on Sul võimalik mingi eelis saavutada.
 • Juhuslikkust pole võimalik üle kavaldada ning ka trendile panustajad pole selles vallas teistest mingilgi moel edukamad.

KUIDAS KAOTADA VÄHEM, KUI ISTUD RULETILAUAS ÜKSINDA?

Üks probleem, millega võid kokku puutuda, kui soovid hakata rakendama igast teises ringis panustamise strateegiat, on asjaolu, et vahel istud Sa mängulauas üksinda. Põhjuseks võib olla näiteks see, et kõik teised lauad on täis. Mida siis teha?

Kui oled mängija, kes tavaliselt panustab minimaalse lauas lubatud panuseühiku kaupa, oled omadega veidi plindris. Sel juhul oleks soovitav oodata, kuni keegi teine veel lauaga liitub. Kui aga tunned, et mängukihk on vastupandamatu, siis mängi nii nagu tavaliselt, aga ära mingil juhul kaotuste järel oma panuseid tõsta. Samuti võta aega mõtlemiseks ja ära kiirusta panuste tegemisel.

Enne järjekordse panuse tegemist loe näiteks kahekümneni…. Või kolmekümneni. Ära lase võimust võtta tundel, et pead kindlasti väga kiiresti mängima. Kiirest mängust võidab kasiino, mitte Sina. Kui ühtegi panust pole tehtud, siis pole ka kasiinol mingit eelist.

Minu kogemus aga ütleb siiski, et valdav enamik ruletimängijaid ei piirdu miinimumpanusega. Ühe sündmuse peale panustades võivad nad miinimumpanuse teha, aga tihtipeale kaasneb sellega suuremate panuste tegemine teistele sündmustele.

KUULSAD RULETI STRATEEGOAD

Selles peatükis teeme väikese pausi intensiivses mänguõpetuses ja räägime veidi strateegiatest ning sellest, kas ja kui palju on võimalik nende abil oma võiduvõimalust tegelikult suurendada.

Neid strateegiaid ei tasu aga liiga tõsiselt võtta.

LOOD KUULSATEST RULETISTRATEEGIATEST

TRENDILE PANUSTAVAD PETTURID

Sulle ju meeldib lugeda ruletilaua taga tegutsenud ebareaalsena näivatest tüüpidest ja nende ebamaistest suurvõitudest? Kui mõni neist lugudest on ka väljamõeldis, panevad need Sul ikkagi suu veidi vett jooksma. Sellised suured tegelased lisavad ruletile imepärast aurat ja muudavad mängu meie silmis tegelikust põnevamaks.

Järgnevalt annan Sulle lühikese ülevaate kuulsaimatest nimedest ruleti ajaloos ning sellest, kuidas nad on ruletti müstilisemaks muutnud. Esimene tegelane on JOSEPH

SAAGE TUTTAVAKS JOSEPH JAGGERIGA, KES TUVASTAS ESIMESENA „KALLUTATUD TULEMUSTEGA“ RATTA?

Aastal 1873 sai Joseph Jagger tuntuks kui mees, kes võitis Monte Carlo ruletilauas „kogu panga“ endale. „Kogu pank“ tähendas sel juhul muidugi kogu lauas olnud raha mitte terve kasiino kogu rahasummat, mis kuskil maa-aluses seifis seitsme luku taga peidus on.

Jaggeri taktika tugines „kallutatud ratta“ jälgimisel ning pärast ratta mitmepäevast jälgimist otsustas ta panustada numbritele, mis tema vaatluste kohaselt sagemini esinesid. Selle tulemusel võitis ta suure varanduse. Usutakse, et igas mänguringis panustas ta 8-10 numbrile ning ei jäänud sealjuures kaotajaks üheski mänguringis. Kasiinol võttis toimunu lahtimõtestamine veidi aega, aga lõpuks said nad toimuvale jälile ning „kallutatud ratas“ toimetati mängusaalist minema. Teadaolevalt lõpetas Jagger seejärel igaveseks kasiinomängude mängimise. Kas enamikel mänguritel oleks selliseks otsuseks piisavalt distsipliini?

W.N. DARNBOROUGH AEG SAAB OTSA

Mõned aastad pärast seda, kui Joseph Jagger Monte Carlo kasiinot tühjendqas, proovis üks teine mängur sama trikki korrata ning huvitaval kombel osutus ta isegi Jaggerist edukamaks. Selle mehe nimi oli W.N. Darnborough. Ta mängis ajavahemikus 1904 kuni 1911 ja võitis kokku veidi enam kui 400000 dollarit.

Tema tegevuse aluseks oli ruletiratta jälgimine. Väidetakse (ma ei tea, kas see on tõsi või mitte, et kord panustas ta number viie peale ning mängukuul oligi viis korda järjest number viiel seiskunud!

1911. aastal loobus ta mängimisest, abiellus armastatud naisega ning pärast seda nautis õnnelikku elu.

OLULINE MEELES PIDADA

30.AUGUST

 • Fakt on, et ruletiga on ajaloo vältel saadud mõningaid ülisuuri võite.
 • Suurema osa suurvõitudest on teeninud grupis tegutsenud mängijad, kes on avastanud konkreetse kasiino ruletiratta mingisuguse omapära, mis mõjutab mängutulemusi.

VEIDRAM KUI VÄLJAMÕELDIS

See on üks kõigi aegade veidramaid ruletiga seotud lugusid. Vähemalt minu meelest. Eks lugege läbi ja otsustage, kas mõtlete samamoodi. (Muide, mul on õigus, see on väga veider.)

1991. aastal otsustas Inglismaal elav programmeerija Chris Boyd, et kogub mõnda aega raha ja siis teeb ruletis ühele tulemusele nii suure panuse kui võimalik. Ta tegi oma mõtte ka teoks – kogus 220000 dollarit ja suundus Las Vegasesse, et teha ühekordne suur panus kas punasele või mustale ning siis jalutada kas võidujoovastuses või kaotusekibeduses koju tagasi.

MIS SAAB, KUI OLETE LAUAS ÜKSINDA?

Las Vegasesse jõudes põrkus Boyd kokku kahe probleemiga – kasiinod ei tahtnud tema ühekordset suurt panust vastu võtta ning kasiinodele ei meeldinud, et Boyd soovis kahe nulliga Ameerika ruletiratta asemel mängida ühe nulliga Euroopa ratta taga.

Viimaks jõudis Chris Boyd Las Vegase all-linnas asuvasse Binion’s Horseshoe kasiinosse, kus tema panus vastu võeti. Horseshoe kasiino nõustus ka oma ruletirattalt ühe nulll kaotama ja asendama selle ajutise kattega. Pärast paari proovivooru tegi Boyd oma valiku. Ta panustas punasele. Kõik hoidsid pinevusest hinge kinni, ratas pöörles ja pöörles ning lõpuks seiskus kuul punasel number seitsmel – Chris Boydi panus võitis!

See on äge lugu, aga puänt on veel ees…

SEE ON JU USKUMATU!

Aastal 2004 otsustas Ashley Revell teha ühe hiiglasliku ruletipanuse ja pani mängu kogu oma rahatagavara ning lisaks veel raha, mille oli suutnud kokku laenata sõpradelt, kes tema pöörases katses osalema nõustusid. Ta müüs maha kogu oma varanduse peale nende riiete, mis tal seljas olid ja suundus Las Vegasesse.

Las Vegase all-linnas asuv Plaza Casino võttis tema 135000-dollarilise panuse vastu ning pere, sõbrad, fännid ja meedia kogunesid seda unustamatut hetke jälgima. Kui pall ruletirattale pöörlema visati, polnud ta veel otsustanud, mis värvile panus teha. Lõpuks pani ta kogu oma raha punase peale

Ruletikuul hüppas ühelt numbrilt teisele ja maandus lõpuks ….. PUNASELE! Ja võidunumber oli…7! Just nii – teist korda järjest loositi ülisuure panuse tegijale välja number 7.  See on kahtlemata üks kõigi aegade veidramaid kokkusattumusi!

Kuidas niisugused kokkusattumused võimalikud on? See võib olla (ja tegelikult ilmselt ongi) „suurte numbrite seadus“ – kes seda täpselt teab? Ükskõik, mis see aluspõhjus ka poleks – niisuguseid, üldlevinud arusaamu raputavaid juhtumisi on aeg-ajalt tore näha.

OLULINE MEELES PIDADA

 • Alati pole asjaolu, et mängu tulemus on juhuslik, oluline, sest juhuslike asjade puhul võib juhtuda ükskõik mis ja ükskõik millal.

USKUMATUD JUHTUMISED JA VÕIDUSEERIAD RULETIMÄNGUS

Räägin Sulle ühe tõestisündinud loo, mille tunnistajaks oli endine kasiinodiiler ja hinnatud raamatute „Casino secrets“ ning „Chip-wrecked in Las Vegas“ autor. Ta kirjeldas juhtunut järgmiselt:

“Kirjeldatud sündmus leidis aset Caesars Palace’i kasiinos 14. juulil 2000. aastal umbes poole kahek paiku päeval. Ruletirattal nr 211 loositi kuus korda järjest välja number 7.

Sellise sündmuse tõenäosuse väljaarvutamiseks tuleb teha korrutustehe 38 x 38 x 38 x 38 x 38 x 38. Kui Sa arvutada ei viitsi, siis võin öelda, et see annab tulemuseks umbes üks kolmest miljardist! Diileri sõnutsi nägi ta sellist asja oma 27 aasta pikkuse karjääri jooksul esimest korda.

Väike kõrvalepõige – kui number 7 oli neli korda järjest välja loositud, ütles kasiino juht vahetuse vanemale: „Ma võin miljoni dollari peale kihla vedada, et järgmine kord enam number 7-t välja ei loosita“. Aga loositi… ja veel mitu korda. Mis te arvate, kui palju kasiino selle kord sajandis esineva erakordse seeria tulemusel raha kaotas? Sadu miljoneid? Miljoneid? Sadu tuhandeid? Tuhandeid dollareid? Ei, vaevalt 300 dollarit!”

Jah, Barney Vinson oli tunnistajaks millelegi imelisele, aga see sündmus polnud sugugi ainulaadne, seda oli ka enne juhtunud. 1959. aasta 9. juulil maandus ruletikuul Puerto Rico hotellis El San Juan asuvas kasiinos kuus korda järjest number 10-l!

Teised erakordsed ruletiga seotud juhtumid pole nii kindlalt kinnitatud kui Barney Vinsoniga juhtunu, aga nimetame need sellegipoolest ära: 1990.-te keskpaigas loositi Atlantic City’s asuvas Caesari kasiinos väidetavalt 22 korda järjest välja must number, sarnane juhtum on 90ndate keskel väidetavalt aset leidnud ka Las Vegases. Kõigi aegade rekord on 36 järjestikust musta numbrit. Need loositi välja Monte Carlos 1913. aasta 6. augustil.

Ent ajalugu teab ka pikki punaseid seeriaid. Väidetavalt on ka punaseid numbreid ühes Las Vegase kasiinos 21 korda järjest välja loositud.

LUGU RULETIRATTA KALLUTATUSEST

(See lugu on minu kauni abikaasa AP ja minu enda isiklik kogemus „kallutatud“ ruletirattaga Rio kasiinos ühel meie paljudest Las Vegase reisidest. Selle kogemuse saamise päev oli ka mitmes muus mõttes eriline. Sündmus leidis aset varastel 1990.-tel).

Sellel päeval, kui mina ja mu kaunis abikaasa esimest (ja seni viimast) korda „kallutatud“ ruletiratta taha sattusime, saime ka veidraima sündmuse osaliseks, mida me Rios kunagi näinud oleme.

Sel hommikul olime lahkumas oma hotellist, et minna ühte kasiinosse Blackjacki mängima. Möödusime ainsast avatud ruletilauast, kui märkasin tulemauste tabelit vaadates, et kolm numbrit olid igaüks 2-3 korda kordunud. Naersin ja ütlesin A. P.-le: „Näe, kallutatud ruletiratas!“.

Seejärel läksime üles oma hotellituppa ja tegime väikse uinaku. Pärastlõunasele mänguringile suundudes uuesti fuajeesse jõudes märkasin, et tulemuste tabelis olid taas samad numbrid. Vaatasin A.P.-le otsa, tema vaatas mulle otsa ja ma noogutasin. Me istusime lauda, ostsime mängumärke ja hakkasime tegema panuseid neile kolmele korduvale numbrile.

Koheselt loositigi üks kolmest numbrist välja ning saime oma raha 36-kordselt tagasi. Umbes viis minutit hiljem loositi välja ka teine kolmest numbrist – jälle 35:1 väljamakse! Ja nii see läks. Mängisime lihtsalt neile numbritele ja suurendasime tasapisi oma panuseid.

Kuivõrd imelikke seeriaid tuleb kasiino mängulaudades ikka ette, ei äratanud meie võidud kasiinotöötajates esialgu erilist tähelepanu. Näis, et ükski selle laua eripära ära tabanud mängija polnud antud laua taga varem pikemalt mänginud ning seetõttu polnud kasiino pööranud ka tähelepanu asjaolule, et üksikud numbrid antud lauas pidevalt kordusid. Senikaua, kui keegi niisugust eripära ära ei kasutanud, polnud kasiinol ka vajadust eriti antud teemaga tegeleda. Ka pärast seda, kui märgati, et üks mängija laua nõrkust ära kasutab, polnud ilmselt olulist põhjust muretseda.

Samal ajal, kui mina ja A.P. mängisime, oli lauas ka mitu teist mängijat ning kuigi meie numbreid (nimetasin neid nüüd „meie numbriteks“) loositi välja küllaltki sageli, jätkasid teised mängijad järjekindlalt oma süsteemi järgi panustamist. Sealjuures enamik neist kaotas. Meie aga võitsime, seejärel võitsime suurelt, siis väga suurelt ja siis….

„Vabandan,“ ütles kasiino vahetuse vanem, „aga peame selle laua sulgema. Avame kohe uue laua. Vabandust ebamugavuste pärast.“

See oli esimene ja viimane kord, kui oleme kallutatud ruletilauda mängima sattunud. Rio oli olnud meile suurepäraseks ööbimiskohaks ja seal veedetud aeg kujunes lõppkokkuvõttes ka väga tulusaks.

KUIDAS RULETTI MÄNGIDES VÕITA

(Jean: “Mina ja mu abikaasa Jonah oleme tegelenud ruleti mängulaudade jälgimisega juba mitukümmend aastat. Aeg-ajalt leiame mõne mänguratta, mille puhu meil on alust kahtlustada, et see võib kallutatud olla ning niisugustel juhtudel panustame aktiivselt sellel rattal sagemini esinevatele numbritele. Vahel tõuseb sellest ka palju kasu. Aga minevikus oli siiski palju lihtsam. Uued rattad on nii hästi tehtud, et neid on väga raske üle kavaldada.”)

Rulett pole kasiino jaoks kaugeltki täiuslik mäng. Kasiino juhtkond peab pidevalt hoolitsema selle eest, et iga kasiino ruletiratas oleks heas (veel parem täiuslikus) korras. Nad peavad veenduma, et kõik numbrite taskud oleksid sama sügavusega ja et ratas poleks isegi minimaalselt üheski suunas kallutatud. Samuti peavad nad jälgima, et palli pöörlemine rattal toimuks ühtlase kiirusega ja et rattal poleks niisuguseid ebatasasusi, mis võiksid muuta kuuli liikumise suunda ette ennustataval viisil.

On veel mõned olulised detailid. Kasiino juhtkond peab endale teadvustama ka seda, et mõned mängijad võivad olla suutelised jälgima kuuli liikumist ning arvutama selle põhjal piisavalt täpselt välja, missugusesse sektorisse kuul võib seisma jääda. Erinevate seaduspärade tuvastamisel peaks vastututustundlikud kasiinoomanikud endalt küsima, kas mõned nende asutuses töötavad diilerid ei püüa mitte mõjutada mängu tulemusi valides soovitud tulemust tagavat kuuli rattasse viskamise suunda või kiirust.

KAASAEGSE RULETIRATTA ÜLEKAVALDAMINE

Selle peatüki alguses rääkisime veidi kaasaegsete ruletirataste eripärast. Neid on palju keerulisem traditsioonilisi jälgimismeetodeid kasutades üle kavaldada. Tänapäevased ruletirattad on väga täpselt kohandatavad ja neid on traditsiooniliste jälgimismeetodite toel palju keerukam üle kavaldada. Rataste korrasolekut kontrollitakse regulaarselt. Need pole absoluutselt võrreldavad niisuguste ratastega, mida eelmistes peatükkides kirjeldatud mängijad jälgisid ja kuritarvitasid. Piltlikult öeldes on tänpäevaste ruletirataste ja eelnevalt sageli kuritarvitatud ruletirataste erinevus umbes sama suur nagu tänapäevase tipptehnoloogilise lennuki ja paarikümne aasta taguste sageli õnnetustesse sattunud lennukite vahel.

Ent isegi tänapäevased lennukid pole veel täiuslikud. Endiselt juhtub nii mehhaanilistest kui ka piloodi vigadest tingitud õnnetusi. Kas ka tänapäevased poolelektroonilised ruletirattad võivad siiski vahel defektsed olla? Loota ju võiks, aga kahjuks räägivad faktid teist keelt. Tänapäevaseid ruletirattaid on väga keeruline mängija kasuks tööle panna. Samas – proovida ikka tasub!

ERINEVAD INTERNETIS PAKUTAVAD RULETIMÄNGUD

Online-kasiinodes ruletti mängides tuleks kindlasti jälgida, mis tüüpi mängu Sa mängid. Osades online-kasiinodes pakutavates ruletimängudes töötavad rattad juhuarvugeneraatori (Random Number Generator või RNG) toel ehk sisuliselt sarnaselt slotimängudega. Tavaliselt esineb RNG toel pöörlevate ruletirataste puhul vähem kummalisi seeriaid kui elava dilleriga mängudes, sest RNG lähtub oma tegevuses etteantud matemaatilistest valemitest.

Kui satud Internetis sellisesse kasiinosse, kus istub laua taga päris diiler, kes keerutab päris ratast, siis oled leidnud mängu, mida on teoreetiliselt võimalik üle kavaldada.

Kindlasti märkasid, et eelmises lõigus oli juttu ruletiratastest mitte ruletimängust ega numbrite paigutusest laual. Numbrite paigutus laual ei mõjuta kuidagi seda, kui võimalik või võimatu on kasumlikult mängida. Enamike (kui mitte kõigi) ülalkirjeldatud meetodite puhul säilib siiski vankumatult maja eelis.

OLULINE MEELES PIDADA

 • Hoolimata sellest, et kaasaegsed ruletirattad tuginevad suuresti tehnoloogial, suudavad mõned mängijad endiselt välja nuputada viise, kuidas mängu üle kavaldada.
 • RNG toel töötavaid online-mänge ilmselt pole võimalik üle kavaldada, aga elava diileriga mäng tõelises ruletilauas võib olla nutikale mängijale reaalseks sihtmärgiks.

TÕDE RULETI MÄNGURAHA HALDAMISEST

Ükski mängukassa haldamise süsteem ega panustamise strateegia ei suuda vähendada kasiinomängude aluspõhimõtetest tulenevat mõju – see tähendab, et ükskõik kui nutikalt te ka ei mängi, matemaatika on alati teie kahjuks.

Sellegipoolest saate aga oma raha hallata ja mänguharjumusi kohandada nii, et maja eelis ei mõjuks teie mängukontole liiga laastavalt. Mida rohkematele sündmustele korraga panustate, seda suurema tõenäosusega kaotate. Sellest hoolimata pakume teile allpool välja mõned näüunäited, mida järgides peate kogema vähem suuri ja valusaid kaotusi.

MIS ON MÄNGURAHA HALDAMISE SÜSTEEMI RAKENDAMISES POSITIIVSET?

Kui haldate oma mängkontot vastutustundlikult, võite ka vähese rahaga väga pikalt kasiinomänge nautida. Eelkõige tuleks oma rahaga käituda heaperemehelikult ja mitte loopida seda mõtlematult tuulde.

 • Looge mänguraha jaoks eraldi konto ja eraldi eelarve.
 • Lisaks pange paika eraldi eelarve iga mängusessiooni jaoks. Sessiooni pikkus pole sealjuures oluline ja võib sõltuda nii võidetud ja kaotatud summade suurusest kui ka mängu kestusest.
 • Määrake ära ka oma kaotuse- ja võidulimiidid ühe päeva või nädala kohta. Kui ükskõik missugune limiit täitub, lõpetage vastavaks päevaks või nädalaks mängimine.

OLULINE MEELES PIDADA

 • Hoidke kasiinos mängimiseks mõeldud raha ja igapäevaelu kulutusteks vajalikku raha eraldi.
 • Looge mängimiseks mõeldud raha jaoks spetsiaalne pangakonto ja ärge võtke kasiinos mängimiseks raha kuskilt mujalt.