Sellelt lehelt saate kiire lühiülevaate online kasiinode ühe populaarseima mänguliigi, slotimängude, ajaloost, võiduvõimalustest ja mängureeglitest. Kui te otsite näpunäiteid, kuidas online kasiinos hakkama saada, aga ei soovi selleks läbi lugeda pikki ja mahukaid kirjatükke, olete jõudnud õigele lehele.

Slotimängude ajalugu sai alguse 19. sajandi San Fransiscos. Oma ajaloo jooksul on nad teinud läbi tohutu muutuse. Algsetest kolme rullikuga ühe kangiga “ühekäelistest piraatidest” on tänaseks saanud mitme võiduliiniga põnevad mängud, mille erinevaid versioone on niipalju, et neid ei jõuaks ka parima tahtmise juures kokku lugeda. Sellel arenguteel on olnud mitmeid erinevaid faase:

 • Algselt polnud mänguautomaadid ehk ühekäelised bandiidid väga harvad külalised isegi näiteks toidupoodide lettidel, kus nendel mängides sai vahel raha asemel võita näiteks närimiskummi või golfipalle.
 • Algusaegadel vaadeldi neid kui odavat ja mõnusat meelelahutust
 • Kui algsed mänguautomaadid olid puhtalt mehaanilised seadmed, siis tänapäeval on enamik nii online kui ka maapealsetes kasiinodes pakutavatest slotimängudest digitaalsed ja sisaldavad mitmesuguseid animatsioone ning eriefekte

Tänaseks on slotimängud levinud üle maailma ja kõigil mandritel nii online kasiinodes kui ka maapealsetes kasiinodes:

 • USA maismaakasiinodes on slotimängud ehk mänguautomaadid tänaseks saanud peamiseks kasiino kasumiallikaks ning on lauamängud juba ammu ja kõvasti ületanud. Enam kui 70 protsenti (ja osades piirkondades koguni enam kui 90 protsenti) USA kasiinode kasumist tuleb slotimängudest.
 • Online kasiinodes ja isegi sotsiaalmeedia saitidel mängivad kümned miljonid inimesed slotimänge iga päev nii pärisraha kui ka mänguraha peale.

 Tüüpiline maja eelis

Ülalkirjeldatud tendentsid on juurdunud, sõltumata sellest, et slotimängudes on mängijale tagasimakstava raha protsent väiksem kui teistes mängudes. Näiteks Blackjackis on professionaalsetel mängijatel, kes rakendavad kaardilugemistehnikaid, võimalik saavutada “maja” ees isegi matemaatiline eelis ja mängijad, kes rakendavad ka algelist strateegiat, võivad viia “maja eelise” kõigest 0,5 protsendini. Crapsis on maja eelis 1-2% ja ruletis 2,7-5,2 % sõltuvalt panusetüübist ja sellest, kas mängitakse ühe või kahe nulliga rattal. Slotimängude puhul ei räägita reeglina mitte maja eelisest vaid tagasimakstava raha protsedist (RTP), mis väljendab seda, kui suure osa mängupandud rahast mängija protsentuaalselt tagasi saab. See protsent on kasiinoti ja sõltuvalt mängust veidi erinevad, aga keskmiselt on protsendimäärad järgmised:

 

Maja eelise protsentidesse teisendatuna tähendab see 13-16% 1-sendiste, 10-12% 5-sendiste, 7-10% 25-sendiste ja 5-8% 1-euroste panuste puhul.

Miks siis üldse slotimänge mängida?

Protsendid räägivad justkui seda, et slotimängudes pole võiduvõimalus (ei tava- ega online-kasiinos) isegi ligilähedane lauamängudele, aga siiski on palju põhjuseid, miks mängijad otsustavad slotimänge mängida Toome siinkohal mõned neist välja.

 • Slotimängud on lihtsad.

Neid mänge pole vaja kaua õppida. Mängus pole vaja teha eriliselt keerulisi otsuseid – lihtsalt valite panuse (vahel ka võiduliinid) ja vajutate nuppu ning ootate, millise kombinatsiooni keerlevad rullikud ekraanile loovad ja kas see on ka võidukas. Slotimängudes pole võimalik luua strateegiaid.

 • Slotimängudes saab mängida väikeste panustega

Selliseid online kasiino lauamängu, kus saab mängida 1-2-sendise panusega, naljalt ei leia, aga enamikes slotimängudes on võimalik alustada oma mängu just sellelt panuste tasemelt. Eriti paeluvaks muudab mängu see, et selles samas 1-sendise miinimumpanusega mängus on võimalik soovi korral korraga mängu panna ka kümneid eurosid. Lisaks sellele on slotimängude positiivne omadus ka mängukiirus. Kui näiteks seitsme mängijaga live-blackjacki lauas võib tunnis mängitavate mänguringide arv jääda 50-60 ringi, siis slotimängudes pole sugugi võimatu teha ühes tunnis kuni 800 panust.

ONLINE KASIINO SLOTTIDE JACKPOTID

Suure raha ligitõmbav jõud on imetlusväärne ja slotimängudes on suure raha võitmise võimalus pidevalt silme ees. Kõigest ühe õnneliku nupuvajutusega on võimalik võita tuhandeid või väga hea õnne korral isegi miljoneid eurosid. Seni kõigi aegade suurim, 39,7 miljoni eurone slotimängude jackpot võideti Las Vegases Excalibur kasiinos 2003. aastal kõigest 3-eurose panusega. Kuigi selliseid hiigelvõite esineb suhteliselt harva, on iga veidi regulaarsem slotimängude mängija saanud võite, mis on tema panusest sadu kordi suuremad. See ei pruugi tähendada miljoneid, aga sageli pole võimsa emotsioone tekkimiseks miljoneid vajagi – ka näiteks 30-sendise panusega teenitud 300-eurone võit pakub piisavalt võimsa emotsiooni selleks, et ikka ja jälle virtuaalsesse mängusaali tagasi pöörduda.

Online kasiino slotimängudes on kaht tüüpi jackpotte – progresseeruvad ja fikseeritud suurusega. Nendest tüüpidest teeme täpsemalt juttu edasistes punktides, aga meelde võite jätta selle, et suuremad võidud on pakkumisel kindlasti progresseeruva jackpotiga mängudes (vastukaaluks antakse neis mängudes aga väiksemaid võite mõnevõrra harvemini).

ONLINE KASIINO SLOTIMÄNGUD ON LÕBUSAD

Kui algsed “ühekäelised bandiidid” said kokku kaasaegse infotehnoloogiaga, hakkas mänguloojate kujutlusvõime tõeliselt elama ja mängude loomisega tegelevad ettevõtted hakkasid panustama uskumatuna näivaid rahasummasid ja tohutult aega selleks, et luua mänge, mida mängijad naudivad isegi siis, kui nad raha ei võida. Neile mängijatele, kes soovivad lihtsalt vaadata pöörlevaid sümboleid, jäävad samuti endiselt oma võimalused alles, aga üha enam pannakse rõhku mängudele, mis lisaks võiduvüimalusele pakuvad ka korralikku mängunaudingut.

KAS JA KUIDAS SAAB ONLINE KASIINO SLOTIMÄNGUDES VÕITA?

Nagu kõik teised mängud nii ka slotimängud põhinevad eelkõige matemaatikal. Ja (nagu te ilmselt juba teate) online kasiino mängudes on see matemaatika alati kasiino poole “kaldu”. Enamasti ei viitsi mängijad aga endale selgeks teha, milline nende võidutõenäosus täpselt on või kuidas nad seda mõjutada saavad. Kui te ei viitsi sellesse teemasse sügavamalt süveneda, toome siinkohal välja mõned põhitõed, mida võiksite teada:

 • Online kasiino slotimängude tulemused on täpselt nii juhuslikud kui juhuslikuks on programeerijatel võimalik neid tulemusi programmeerida.
 • Slotimängude väljamakse koefitsiendid on seatud nii, et kasiino jääb alati kasumisse
 • Kui mõned erandjuhud välja arvata, pole slotimängudes võimalik luua või rakendada pikas perspektiivis kasumlikku strateegiat.

Kuidas tekib slotimängudes maja eelis?

Selleks, et kasumit teenida, ei ole online kasiino võitude väljamaksete koefitsiendid võrdsed võidu tõenäosusega. Kõige lihtsam on tuua näide kasiino lauamängudega. Kahe nulliga ruletilaual on ükskõik missugusele üksikule numbrile panustades tegelik võidutõenäosus 37:1, aga kasiinod maksavad välja võidusumma, mille suurus on 35:1.

KUI PALJU ON VÕIMALIKKE TULEMUSI?

Slotimängude puhul on võidutõenäosust võimalik arvutada sama põhimõtte järgi nagu ruletis. Ainus oluline vahe seisneb selles, et võimalike tulemuste arv on märgatavalt suurem. Erinevaid kombinatsioone on tuhandeid, vahel isegi miljoneid. Samuti on igal mänguloojal võimalik ise määrata see, kui suur võit mingi kombinatsiooni eest mängijale makstakse.

Ainuüksi kombinatsioonide rohkus muudab slotimängudega kaasneva matemaatika palju keerukamaks kui lauamängude puhul. Toome mõned näited:

 • Kõige esimestel kolme rullikuga automaatidel (kus ühel rullikul oli 10 sümbolit) oli 1000 võimalikku tulemust (10 x 10 x 10)
 • Kui sümbolite vahel on ka tühjad väljad, tõuseb võimalike kombinatsioonide arv 8000-ni (20 x 20 x 20).
 • Suuremate rullikutega mängudes, kus ühel rullikul on 20 sümbolit ja 20 tühja kohta, on võimalike kombinatsioonide arv 40 x 40 x 40 = 64000.

Virtuaalsete rullikute teke võimaldas mänguloojatel panna ühele “rullikule” ükskõik kui palju sümboleid. Näiteks kui igal rullikul on 100 sümbolit, on kolme rullikuga slotimängus miljon võimalikku tulemust. Ülalmainitud rekordvõit saadi kolme rullikuga Megabucks slotimängus, kus on ligi 50 miljonit võimalikku tulemust. Enamikes tänapäevastes videoslottides kasutatakse viit rullikut. Kui ühel rullikul on 100 sümbolit, siis on sellises mängus 10 miljardit erinevat võimalikku tulemust.

LIHTSUSTATUD NÄIDE online kasiino SLOTIMÄNGUDEST

Selleks, et näidata, kuidas online kasiino slotimängudes maja eelis tekib, toome väga lihtsa näite. Kasutame selleks väga algelist kolme rullikuga mängu – just sellist, mille Charles Fey juba 1895. aastal leiutas. Oletame, et meie mängus on ühel rullikul üks 7, kaks BAR-i, kolm kirsi ja neli arbuusi sümbolit. See tähendab, et kokku on võimalikke kombinatsioone 1000 ja mängijatele makstakse tagasi 83,2 % panustatud rahast.

Meie näidismängu tingimused on järgmised:

 • Igal rullikul on kümme sümbolit, sealhulgas üks 7, mis on jackpoti sümbol
 • Lisaks 7-le on igal rullikul kaks BAR-i, kolm kirsi ja neli arbuusi sümbolit
 • Kokku on selles mängus 10 x 10 x 10 = 1000 võimalikku tulemust.
 • Ainult üks kombinatsioon 1000-st on kolm 7-t.
 • Kolmest BAR-ist koosnevaid kombinatsioone on kaheksa, kolmest kirsist koosnevaid kombinatsioone 27 ja kolmest arbuusist koosnevaid kombinatsioone 64.
 • 900 kombinatsiooni tuhandest on koosnevad erinevatest sümbolitest ja ei anna võitu.

Kui mängu väljamaksete alusteks oleks puhas matemaatika, makstaks iga panustatud 1000 mündi kohta keskmiselt ka 1000 münti võitudeks. Üks võimalus selleks oleks näiteks maksta 170 münti kolme 7 eest, 30 münti 3 BAR-i eest, 10 münti kolme kirsi eest ja 5 münti kolme arbuusi eest. Ent kuna kasiino peab tasuma oma kulud ja soovib teenida ka kasumit, ei saa ta sellist väljamaksevalemit endale lubada. Seepärast makstakse mängijatele 160 münti kolme 7 eest, 25 münti 3 BAR-i eest, 8 münti kolme kirsi eest ja 4 münti kolme arbuusi eest. Kui korrutada need väljamaksed võitude keskmise sagedusega, leiate, et kokku makstakse selles mängus mängijatele tagasi 1000 mängu pandud mündi kohta 832 münti ehk 83,2 protsenti.

Tänapäevased slotimängud

Tänapäevased online kasiino slotimängud töötavad sarnaselt eelkirjeldatud põhimõttega, aga mõned aspektid muudavad nende põhimõtted oluliselt keerulisemaks:

 • Juhusliku numbri generaatorid töötavad palju suurema hulga kombinatsioonidega ja seetõttu on ka võimalike kombinatsioonide arv oluliselt suurem.
 • Ühel rullikul on palju rohkem sümboleid kui tavakasiinode mängudes.
 • Enamikes tänapäevastes slotimängudes on kasutusel mitu võiduliini
 • Lisaks võiduliinide arvule mõjutavad võiduvõimalusi ka boonusvoorud

Slotimängude näiteid ja seletusi

WMS-i klassikalises slotimängus Super Jackpot Party on igal rullikul kaheksa erinevat sümbolit pluss müratekitaja ja peokuti sümbolid, mis käivitavad boonuse. Igale sümbolikombinatsioonile vastab programmikoodis mingi juhuslik number.

Keerulisemaks muudab selle mänguga kaasneva matemaatika võiduliinide rohkus. Isegi kui igal rullikul on vaid üks jackpoti sümbol, on 30 võiduliiniga mängus igas mänguvoorus 30 võimalust võidukombinatsiooni kokku saamiseks ja programmeerijad peavad kõigi nende võimalustega arvestama.

Mis toimub slotimängu “sisemuses”?

Mängija ei näe, kuidas genereeritakse neid juhuslikke numbreid, mis otsustavad mänguvooru tulemuse. Õigupoolest on neid asju, mis meie mänguvooru tulemuse otsustavad, palju. Mõndasid neist me näeme, teised on meie eest peidus:

 • Me ei näe ja ei tea täpset mängu võidutõenäosust.
 • Me ei tea, missuguse mängu puhul on väljamakseprotsent suurem ja missuguse puhul väiksem.
 • Me näeme iga mängu võidutabelit ja see annab meile veidi vihjeid mängutulemuste võimaliku volatiilsuse kohta.
 • Lisaks näeme ka seda, missuguseid boonuseid mängus pakutakse ja ka see annab teavet mängu volatiilsuse kohta.

Tavaliselt (online) kasiinod ei avalikusta üksikute mängude võiduprotsenti ja mängijal endal puudub samuti võimalus selle protsendi väljaarvutamiseks, kuna puudub teave selle kohta, kuidas konkreetses online kasiino mängus juhuslikke numbreid genereeritakse. Isegi sama mängu puhul võib erinevates kasiinodes väljamakseprotsent erinev olla. Mängutootjad loovad online kasiinode jaoks igast mängust mitu erinevat varianti ja igas mänguvariandis on väljamakseprotsent erinev.

Rusikareegel on aga see, et suure kasvava jackpotiga mängus on väikeste võitude sagedus väiksem, mis muudab need mängud ka volatiilsemaks. See on iga mängija enda valik, kas ta eelistab mängu, kus on sagedased väiksemad võidud või hoopis vähem väikeseid võite, mida kompenseerib harva esinev suurvõit. Sõltumata sellest valikust võite olla kindel, et üheski online kasiino mängus pole väljamaksete koefitsiendid võrdsed tulemuste matemaatilise tõenäosusega.

ONLINE KASIINODE SLOTIMÄNGUD

Tänapäeval on oma koduse arvuti taga kasiinomängude mängimiseks võimalusi tohutult. Õigupoolest pole isegi vaja enam arvuti taga istuda, kasiinomänge saab mängida ka mobiiltelefoni või tahvelarvutiga.

Selles peatükis räägimegi online kasiino slotimängudest põhjalikumalt. Käsitleme järgmisi teemasid:

 • Mis tüüpi mänge online kasiinodes pakutakse ja kuidas online kasiino mängud töötavad?
 • Kuidas on omavahel seotud päriskasiinode ja online kasiinode mängude väljatöötamine?
 • Kuidas mängida raha peale online kasiinodes ja tasuta “sotsiaalsetes” kasiinodes?
 • Seadusandlikud piirangud ja mängu juhuslikkus

Mis tüüpi mänge online kasiinodes pakutakse ja kuidas online kasiino mängud töötavad?

Online kasiinode slotimängud on oma olemuselt sarnased tavakasiinode videslottidega. Muuhulgas on neil järgnevad sarnased jooned:

 • Online kasiino slotimängude tulemused määrab juhuslike arvude generaator, samamoodi nagu tavakasiino slotimängudeski.
 • Sarnaselt tavakasiino videoslottidega on kõigis online kasiino slotimängudes mitu võiduliini ja enamikes mängudes viis “videorullikut”.
 • Nii online kasiino slotimängudes kui ka tavakasiino videoslottides moodustavad suure osa võitudest boonusringides tehtavad väljamaksed.

Need sarnasused on ka loomulikud. Paljud mängutootjad, kes loovad slotimänge tavakasiinodele, müüvad samu mänge edasi ka online kasiinodele.

Siiski on online kasiino slotimängude ja tavakasiino videoslottide vahel ka mõningaid erinevusi:

 • Online kasiinodes on progressivse jackpotiga slotimängude osakaal väiksem

Osades tavakasiinodes katavad progressiivse jackpotiga automaadid terve korruse või sektori. Eriti sageli võib seda kohata mitmetasandiliste jackpottide puhul, mille ereda ja värvilise valgustusega lahendused torkavad mängijatele kasiinos liikudes väga hästi silma. Jackpoti jahtijaid on nii tava- kui ka online-kasiinodes, aga online-kasiinodes on progresseeruva peavõiduga mängude osakaal väiksem.

Online kasiinodes on panuste tegemiseks rohkem valikuid

Paljud tavakasiinode seadmed võimaldavad mängijal sisestada vaid kindla väärtusega münte – võite näha nii mänge, kus saab panustada 1 sendi iga võiduliini peale (või ka 5 senti või 1 euro). Isegi nendes tavakasiino mängudes, kus saab kasutada erineva nominatsiooniga münte, on valik mõnevõrra piiratud. Enamasti saab mängija tavakasiinos valida kolme erineva nominatsiooniga mündi vahel.

Online kasiino slotimängudes on panustamisvõimalused reeglina mõnevõrra paindlikumad. Tavaliselt saab mängija vabalt valida mündi väärtuse ning selle, kui mitu münti ta mingile võiduliinile panustada soovib.

online kasiino jackpot

Kuidas teenida võimalikult suuri võite?

Slotimängud pole strateegiamängud. Kõik tavakasiinode ja online kasiinode slotimängud on puhtalt õnnemängud.

Selles lõigus vaatama kolme võimalust, kuidas oma võiduvõimalusi suurendada saate:

 • Maksimaalse arvu müntide panustamine
 • Progresseeruva jackpotiga mängude mängimine
 • Boonusvoorudega slottide mängimine

Võiduvõimaluste suurendamine ei tähenda slotimängude kontekstis seda, et peaksite või võiksite loota pikemas perspektiivis kasumisse jääda. Maja eelist ei saa neis mängudes mõjutada kaugeltki sama tugevalt kui mängudes, kus on oma oluline osa ka oskustel (nt Blackjack või videopokker). Nende strateegiate eesmärk on pigem see, et loote endale lihtsalt veidi parema võimaluse suuremate võitude teenimiseks, andes endale samas aru, et tegu on õnnemänguga, millega käivad lahutamatult kaasas ka kaotussessioonid.

Kas tasub teha maksimumpanuseid?

Online kasiinod on pikka aega innustanud mängijaid maksimumpanuseid tegema ja mängijad on sama pikka aega mõelnud, kas maksimumpanustele mängimine toob neile tõesti suuremat tulu. Kas see ka tegelikult nii on, sõltub suuresti sellest, millist slotimängu te mängite.

 • Enamikes tavakasiino kolme rullikuga slotimängudes on teie võidutõenäosus maksimumpanuse korral kõrgem.
 • Enamikes videoslottides (nii tavakasiinos kui ka online kasiinos) ei sõltu võiduvõimalus sellest, kas katate kõik võiduliinid miinimum- või maksimumpanusega.

Vaatleme järgnevalt kirjeldatud situatsioone eraldi.

Maksimumpanuse tegemine kolme rullikuga tavakasiino mänguautomaadis.

Enamikes kolme rullikuga tavakasiino mänguautomaatides saate maksimumpanuseid tehes tõepoolest väljmakseprotsenti suurendada. Samas ei pruugi kõrgemate panuste tegemine suurema väljamakseprotsendi saavutamiseks ennast alati ära tasuda. Miks? Selle selgitamiseks vaatame esmalt, millist tüüpi mänguautomaate on olemas.

KORDISTID

Kordistitel põhinevas mängus sõltub võidu suurus otseselt tehtud panusest ehk võidusumma on panuse kordne. Kõrval näete ühte näidet slotimängu võidutabelist:

Väljamaksed on proportsionaalsed panuste suurusega ehk kui panustate kolm münti, siis on teie potentsiaalne võit kolm korda suurem kui ühe mündi panustamisel. Samas ei sõltu selle mänguformaadi puhul võidutõenäosus mitte mingil määral teie tehtud panusest. Võidutabelis pole ühtegi nüanssi, mis soosiks maksimumpanuste tegemist. Puhtalt kordistil põhinevaid formaate on tavakasiino kolme rullikuga mänguautomaatide hulgas vähe, aga see-eest kasutavad kordistipõhiseid skeeme paljud videoslotid ja viie rullikuga mänguautomaadid.

Ebaproportsionaalse jackpotiga kordistid

Enamikes kolme rullikuga mänguautomaatides on suuremate panuste puhul kehtestatud suhteliselt suuremad väljamaksed, et motiveerida kasutajaid rohkem panustama. Kõrval näetegi üht näitlikku väljamaksetabelit:

Nagu näha võite, on selles mängus üldiselt võitude suurus küllaltki ühtlane, küll aga toimub kolme mündi panustamise korral suur hüpe potentsiaalse jackpoti suuruses. Kolme mündi panustamisel on maksimaalne võidusumma viis korda suurem kui ühe mündi panustamisel. See tähendab, et maksimumpanuste korral on mängu väljamakseprotsent suurem.

Suurem väljamakseprotsent tähendab suuremat riski

Ebaproportsionaalse jackpotiga kordistite korral võite maksimumpanustega mängides teenida suurema jackpoti. Kas see tähendab, et peaksite alati maksimumpanustega mängima? Arvutame natuke:

 • Oletame, et ebaproportsionaalse jackpotiga 1-3-mündiste panustega slotimängus on miinimumpanuste tegemisel väljamakseprotsent 91,7 ja maksimumpanuste tegemisel 95%.
 • 1000 mänguvooru kohta saate ühemündiseid panuseid tehes tagasi keskmiselt 917 münti ja kasiino võidab keskmiselt 83 münti.
 • Kui aga panustate kolm münti mänguvooru kohta, on teie mängukontol 1000 mänguvooru järel alles keskmiselt 95% panustatud rahast ehk 2850 münti ning kasiino võidab 150 münti.

See tähendab, et kuigi väljamakseprotsent on suurem, on ka kaotatud rahasumma suurem, sest iga panust tehes riskite suurema rahasummaga. See, kui suur on väljamakseprotsentide ja keskmise kahjumi erinevus erinevate panuste lõikes, on küllaltki erinev.

Kas videoslottides tasub maksimumpanuseid teha?

Viie rullikuga slotimängudes on olukord mõnevõrra teistsugune. Neis mängudes on võidusummad proportsionaalsed iga võiduliini kohta tehtud panusega ja maksimumpanuste tegemisega jackpoti suuruses hüpet ei kaasne.

Toome ühe näite võidutabelist 20 võiduliini ja viie rullikuga mängus:

Selles võidutabelis on mitu tähelepanuväärset aspekti.

Näitlikustamise huvides on ülaltoodud tabelit tavaliselt (online) kasiinodes näidatavate tabelitega võrreldes veidi lihtsustatud. Kasiinode loodud võidutabelites näete sageli rohkesti pilte ja sümboleid (nt A-K-Q-J-10). Paljudes videoslottides on ka boonussündmusi rohkem kui üks. Sellest hoolimata on aga isegi niisuguses lihtsustatud mängus võitvaid kombinatsioone oluliselt rohkem kui tavalist kolme rullikuga slotimängu mängides. Näiteks kõige väärtuslikuma sümboliga võitmiseks piisab sellest, kui saate üksteise kõrvale kaks niisugust sümbolit.

Näitena toodud 20 võiduliiniga ja viiemündise maksimumpanusega slotimängus oleks igas mänguvoorus võimalik panustada kuni 100 münti.

Tavaliselt on online kasiinodes pakutavates mängudes võimalik leida ka tunduvalt suuremaid maksimumpanuseid – näiteks 20 münti võiduliini kohta 20 võiduliiniga mängus (ehk kokku 400 münti). Meie näites on võidutabel proportsionaalne ehk väljamakseprotsent ei sõltu tehtud panuse suurusest. Videoslottide puhul see enamasti niimoodi ongi.

Võiduvõimaluste suurendamine slotimängudes

Ülaltoodud videosloti puhul puudusid võidutabelis nüansid, mis oleksid motiveerinud kasutajat maksimumpanustega mängima. Sellegipoolest võib olla kasulikum mängida maksumpanustega, sest osades slotimängudes kehtib reegel, et näiteks tasuta mänguvoorude teenimiseks peavad boonussümbolid seiskuma aktiivsel võiduliinil.

online kasiino slotid

Näide:

 • Panustate ühe mündi, mis aktiveerib vaid keskmise võiduliini.
 • Boonusvoor aktiveeritakse vaid juhul, kui boonussümbolid seiskuvad keskmisel real, kuna see on ainus aktiivne rida.
 • Kui boonussümbolid seiskuvad aga mõnel mitteaktiivsel real, siis te boonust ei teeni.

Boonusvoore mängides saate teenida lisaraha täiendavaid panuseid tegemata. Seetõttu peaksite alati püüdma suurendada boonusvoorude teenimise võimalusi. Osades uuemates slotimängudes juba puudub võimalus panustada vaid üksikutele liinidele. Näiteks võivad 40 võiduliiniga mängus olla vaid nupud “Panusta 40”, “Panusta 80”, “Panusta 120”, “Panusta 160” ja “Panusta 200”, mis lubavad teil valida ainult seda, kas soovite panustada ühe võiduliini kohta 1, 2, 3, 4 või 5 münti.

 

Korduma kippuvaid küsimusi slotimängude kohta

Mängijad ei näe nende mängu tulemusi määrava juhusliku numbri generaatori tööd. See viib selleni, et mängijad hakkavad mõtlema välja “strateegiaid” või “taktikaid”, mille abil slotimängudes maksimaalset tulu saada. Selleks, et mõnedele neile alusetutele pettekujutelmadele natuke valgust heita, anname selles lõigus vastused mõnedele slotimängudega seotud levinumatele küsimustele:

 • Kuidas slotimängudes võita?
 • Mis on parim strateegia slotimängude mängimiseks?
 • Kas on võimalik näha seda, millal mingis mängus võit keskmisest tõenäolisem on?
 • Kuidas valida õige slotimäng?

Küsimus nr 1: kuidas online kasiino slotimängudes võita?

Vastus: kui mõned väga erandlikud juhud välja arvata, siis pole slotimängudes võimalik rakendada strateegiat, mis pikaajaliselt püsiva kasumi tagaks. Online kasiino slotimängud on täpselt sama juhuslike ja ennustamatute tulemustega nagu kasiino mänguautomaadid.

Mõned nipid, kuidas oma keskmist tagasisaadava raha osakaalu tõsta, on siiski olemas:

 • Ebasümmeetrilise auhinnafondiga slotimängudes mängige alati maksimumpanustel.
 • Mängige progresseeruva jackpotiga slotimänge vaid siis, kui jackpot on suureks kasvanud

Lisaks leidub ka slotimänge, kus boonusvoorude tulemus sõltub mõningal määral oskustest. Samas tuleb siiski meeles pidada, et suurvõidud on küllaltki harvad ja ei suuda suurel enamusel juhtudest tagasi teha eelnevalt saadud kaotusi. Iga slotimängude mängija võib aeg-ajalt saada suuremaid võite, kuid need võidud sõltuvad vaid õnnest. Tundke igast võidust rõõmu, aga mõistke ka seda, et kaotused on osa mängust ja püsivalt kasumlik slotimängude mängimine pole võimalik.

küsimus nr 2. Mis on parim strateegia slotimängude mängimiseks?

Vastus: pole olemas strateegiat, mis tagaks slotimängudes pikaajaliselt mängides kasumi. Parimad strateegiad, mida rakendada saab, seonduvad raha haldamisega. Mängija peaks alati silmas pidama, et ei tohi riskida rahaga, mille kaotust ei saa endale lubada. Rusikareegel on, et mida suurema rahaga riskite, seda suurem on ka keskmine kaotus. See on aspekt, mida tasub meeles pidada, kui loote oma plaane maapealse kasiino mängupäevaks või pikemaks online kasiino mängusessiooniks. Kui teie mängueelarve koosneb 100 eurost ja soovite selle rahaga võimalikult kaua mängida, ei tohiks te mängida kõrgetel panustel. Isegi kui teil on mängu alustades 500 eurot, on 1-euroste panustega mängimine riskantne ja 5-euroste panustega mängimine lubamatu.

Kui teie mängukontol on 500 eurot ja soovite mängida 1-eurose miinimumpanusega slotimänge, peaksite olema väga ettevaatlik ja jälgima, et teie mängukonto saldo liiga kiiresti kahanema ei hakkaks. Kui kaotate kiiresti 200 dollarit, tasub kaaluda panuste vähendamist 25 sendini või valida väiksemate panustega videoslot. Selleks, et teil oleks lootus ka kolm tundi pärast alustamist endiselt mängus püsida oma mängusaldot nulli viimata, peaksite panuseid valima nii, et teie kontol oleks kogu aeg vähemalt 250 panuse suurune summa.

Mida suurematel panustel mängite, seda rohkem peaks teie mängukontol raha olema. Kui panustate näiteks 30-sendiste panustega mängus ühe liini peale kaks münti, siis on teie panuse suurus 60 senti ja selleks, et kolm tundi mängus püsida, peaks mängukontol olema vähemalt 150 eurot. Isegi juhul, kui teie kontol on nimetatud 250 panuse suurune varu, püsib 10 protsendi suurune võimalus, et kaotate kogu raha vähem kui kolme tunniga. Sellegipoolest saate kindlasti oma mängusessiooni jooksul ka võite ja vahel isegi suurvõite. Kõige eelnevalt öeldu põhjal on meil teile slotimängude mängimiseks järgmised soovitused:

 • Valige mängud, mis sobivad teie eelarvega ja panustage mõistlikult
 • Kui kaotate kohe mängusessiooni alguses palju raha, tehke väike paus, lõõgastuge, mõelge millelegi muule ja siis proovige uuesti mängida, aga vähendage veidi panuseid.
 • Enne mängu alustamist pange enda jaoks paika summa, mille olete valmis kaotama ja kui olete mõeldud summa kaotanud, siis lõpetage mäng.
 • Ka siis, kui teie mängusessioon on võidukas, tasub aeg-ajalt teha paus, et otsustada, kas soovite kogu võidetud raha uuesti mängu panna või leiate, et parem on osa rahast välja võtta, et tagada endale mängusessiooni lõpuks teatud hulga rahaliste vahendite olemasolu.
 • Kui saate suurema võidu, pange sellest vähemalt pool kõrvale ja ärge kõrvalepandud osaga mängige.

Kindlasti olete kuulnud lugusid sellest, kuidas keegi on saanud suurvõidu, tõstnud seejärel oma panuseid ning siis kiiresti kogu võidetud raha kasiinole tagasi andnud. Suurvõidu saamise järel pole väikese riski võtmises kindlasti midagi halba, aga enne seda tuleks vähemalt pool ootamatult sülle kukkunud võidusummast kõrvale panna.

 • Mis kõige tähtsam – mängige lõbu pärast

Slotimängud on (või vähemalt peaks olema) eelkõige meelelahutus, millele lisab väärtust aeg-ajalt saadav võit. Kindlasti pole slotimängud aga sobiv lahendus, kui otsite püsivat kasumi teenimise võimalust. Tundke rõõmu aeg-ajalt saadud võitudest, aga kindlasti jälgige ka oma panuste limiite, et võimalikud kaotused moodustaksid mõistliku hinna meeldivalt veedetud päeva/õhtu eest.

Küsimus nr 3. Kas on võimalik näha seda, millal mingis mängus võit keskmisest tõenäolisem on?

Vastus: Ei ole. Mängu tulemused on täiesti juhuslikud – käimasoleva mänguringi tulemus ei sõltu mitte kuidagi eelmis(t)e mänguvoorude tulemustest ja seetõttu pole mõtet ka otsida mingeid signaale võimalike varsti saabuvate suurvõitude kohta.

Pole olemas ühtegi heliefekti ega muud tüüpi vihjet, mis viitaks peagi saabuvale suurvõidule, sest mitte keegi (isegi mitte kasiino operaator) ei tea, millal ja/või mis mängus järgmine suurvõit tuleb. Kõik mängude tulemused on täiesti juhuslikud. Kõigis mänguvoorudes on võimalikud kõik tulemused ja pole võimalik ennustada, millises voorus milline tulemus tuleb.

Küsimus nr 4: Kuidas valida õige slotimäng?

 

Vastus: suure osa õigest strateegiast moodustab teie eelarvega sobiva mängu valimine (vt teist korduma kippuvat küsimust). Lisaks sõltub “strateegia” ka isiklikest eelistustest.

Kui soovite suurimat võimalust suure jackpot ja oled nõus madala võidusagedusega, sobivad teile kolme rullikuga ja suurte fikseeritud või progressiivsete jackpottidega mängud.

Kui soovite jahtida suurt jackpotti, aga saada vahel ka mõõdukas koguses väiksemaid võite, otsige suure jackpotiga videomänge. Kui soovite mänge, kus esineb sagedasi väiksemaid võite, aga aeg-ajalt ka suuremaid, valige boonusvoorudega videoslotid. Kui soovite väga sagedasi pisikesi võite, valige pick’em boonustega videoslotid.

Ülaltoodud näited on veidi lihtsustatud. Erinevate mängude ja panuste puhul sobivaimates mängustiilides on mõningaid kattuvusi. See on lihtsalt alguspunkt, mis peaks olema teile toeks, kui proovite leida mängu, mis vastaks teie maitsele ja sobiks ühtlasi ka hästi teie eelarvega.

online kasiino jackpot

KÜSIMUS NR 5: KAS TARGEM ON MÄNGIDA VIDEOSLOTTE VÕI KOLME RULLIKUGA SLOTTE?

Vastus: See sõltub teie eelistustest.

Enamasti esineb kolme rullikuga mängudes võite harvemini, aga suurvõitude tabamine on see-eest jälle mõnevõrra tõenäolisem. Videoslottides on rohkem väikseid võite, aga märkimisväärse jackpoti võitmise tõenäosus on jällegi väiksem. Väljamaksete tabel on koostatud ka siin nii, et majal on eelis, aga tulemused on täpselt sama juhuslikud nagu kõigis kolme rullikuga mängudes.

KÜSIMUS NR 6: KUIDAS SAADA INFOT KONKREETSE MÄNGU VÄLJAMAKSEPROTSENDI KOHTA?

Vastus: Seda infot ei saagi.

Konkreetsete mängude väljamakseprotsente reeglina ei avalikustata. Erinevatel mängudel (ning isegi sama mängu erinevatel variatsioonidel on erinevad väljamaksemäärad ja iga kasiino otsustab ise, millise seadistusega mängu ta mängimiseks välja pakub. Paljudes riikides avaldavad kasiinod küll slotimängude väljamakseprotsente, aga enamasti on sel juhul tegu kasiino kõigi slotimängude keskmise väljamakseprotsendiga, mitte iga mängu kohta eraldi avaldatud teabega.

KÜSIMUS NR 7: KUI KASIINO ÜTLEB, ET TEMA MÄNGUDE VÄLJAMAKSEPROTSENT ON 90, KAS SIIS KÕIGIS MÄNGUDES SAAVAD KASUTAJAD 90% PANUSTATUD RAHAST TAGASI?

Vastus: Ei. Reeglina on sellise numbri puhul tegu kõigi kasiinos pakutavate mängude keskmisega.

Selle keskmise arvutamisel võetakse arvesse kõigis mängudes tehtud kõiki panuseid. Sarnane põhimõte kehtib ka juhul, kui väljamakseprotsent avaldatakse erinevate mündiväärtuste lõikes – statistika näitab kasiino väljamaksete keskmist määra. Näiteks kui kuuraportis on kirjas, et kasiino 1-sendiste slotimängude väljamakseprotsent oli 86, tähendab see, et kõigi tehtud panuste summast maksti võitudena tagasi 86 protsenti.

KÜSIMUS NR 8: KAS MÄNGIJATELE MAKSTAVAD PREEMIAD JA BOONUSED VÕIVAD MAJA EELISE MÕJU VÄHENDADA VÕI KAOTADA?

Vastus: Ei, mängijatele makstavad preemiad pole piisavalt suured, et tasandada kasiino slotimängude väljamakseprotsendi toel teenitavat kasumit.

Reeglina ei anta mängijatele rahatagastuse ehk cashback-skeemide ja preemiate kujul tagasi rohkem kui 1-2 % panustatud rahast. Isegi kui slotimängu väljamakseprotsent on nii “helde” kui 95%, tähendab see antud juhul vähemalt 2-3-eurost kaotust iga panustatud 100 euro kohta. Ja niisugune skeem on seejuures üks lahkemaid. Tavapäraselt antakse rahatagastuse ja preemiatena tagasi 0,2 kuni 0,5 protsenti.

 

KÜSIMUS NR 9: KAS KASIINO SAAB MASINA “KÜLMAKS” MUUTA, KUI TE LIIGA PALJU JÄRJEST VÕIDATE?

Vastus: Ei. Kõik võidu- ja kaotuseseeriad on osa mängust ja selle juhuslikest tulemustest.

Targemad kasiinooperaatorid teevad hoopiski kõik endast oleneva, et võidulainel olev mängija mängimist jätkaks. Sellel on mitu põhjust. Esiteks soovivad kasiinod, et võidulainele sattunud mängijad jagaksid oma emotsioone ja kogemust ka tuttavate ja sõpradega. Kui puuduvad uudised võitudest, ei soovi keegi varsti enam kasiinos mängida. Teine ja olulisem põhjus on aga see, et operaatorid teavad, et kui mängija mängu jätkab, siis tuhandete mänguringide kokkuvõttes kaob üksikute suurvõitude mõju kasiino eelarvele ja väljamakstud võitude summa hakkab lähenema ametlikule väljamakseprotsendile.

Toome ühe näite mängus, kus väljamakseprotsent on 90. Oletame, et mängite panusega 1 euro spinni kohta ja olete viimase 10 minuti jooksul mängu pannud 150 eurot. Selle aja jooksul olete olnud võidulainel ja kogunud kümme 5-eurost võitu, neli 10-eurost võitu, kaks 20-eurost võitu, ühe 100-eurose võidu ning võitnud ühe 3000-eurose jackpoti. See tähendab, et kokku olete 150 mängu pandud euro eest teeninud 3230 eurot. Nüüd oletame, et pärast seda, kui te olete mängu lõpetanud, tuleb kasiinosse järgmise kahe nädala jooksul ka palju teisi mängijaid, kes panustavad slotimängudes näiteks 200000 eest ja saavad 90% rahast ehk 180000  tagasi. See tähendab, et isegi kui arvestada siia juurde teie suurvõit, on kasiino mängijad 200150-st mängu pandud eurost tagasi saanud 183 230. Isegi teie imelist võiduseeriat arvestades on kasiino võitudena välja maksnud vaid 91,5 protsenti panustatud rahast. Teie võiduseeria on keskmist tulemust mõjutanud vaid 1,5 protsendi võrra. 500000 spinni järel langeb väljamakseprotsent juba 90,6-ni.

Eeldusel, et slotimäng säilitab oma keskmise väljamaksemäära, keskmistub teie võiduseeria lõpuks statistikast välja. Sama kehtib ka pikkade kaotusseeriate kohta. Piisavalt pika seeria puhul läheneb keskmine tulemus oodatavale väljamakseprotsendile. Võidu- ja kaotusteseeriad on normaalsed mängu osad, mille mõju statistikale aja jooksul märkamatuks muutub. Seetõttu pole kasiinol ka vajadust mängutulemusi otseselt mõjutama hakata.

KÜSIMUS NR 10: KAS ON OLULINE, MILLAL MÄNGIDA? KAS “TIPPTUNDIDEL” SAAB SLOTTIDEGA VÕITA KESKMISEST ROHKEM VÕI VÄHEM?

Vastus: slotimängude võidutõenäosus ei sõltu sellest, kui palju või vähe inimesi online kasiino saidil parasjagu mängib.

Selleks, et tipptunnil võidutõenäosust muuta, peaksid kasiinooperaatorid kogu kasiino tegevuse minutiteks peatama ja vajalikud muutused tegema. Ja muutuste tegemiseks peab neil olema ka eelnev seadusandja nõusolek. Enamikes maapealsetes kasiinodes tuleks muutuste tegemiseks vahetada mängu sees olev kiip. Selleks tuleb omakorda eemaldada mängu seest protsessor ja võtta selle seest kiip välja. Mõnede serveripõhiste mängude puhul saab muutusi teha ka kaugühendusega, aga seadused näevad ette, et masinate töö tuleb selleks hetkeks peatada ja ekraanidel tuleb kuvada muutuste tegemisest teavitav sõnum. Online kasiinode puhul ei ole tipptund oluline, sest seal ei mõjuta mängijate emotsioone teiste mängijate tegevus, aga just teiste mängijate võidud/kaotused on “kuumade” ja “külmade” mängude müüdi aluseks.
Vandenõuteoreetikud on omakorda kindlad, et kuna kasiino tahab mängijatele jätta muljet, et võite esineb sageli, suurendatakse just vähema aktiivsetel aegadel võidusagedust.

online kasiino slotid

Rahvarohkes kasiinos märkategi võite sagemini just sellepärast, et mängijaid on palju. Kui mängijaid on kasiinos vähem võib vahe suurvõitude vahel olla tunduvalt suurem, sest mida vähem mänguringe korraga mängitakse, seda väiksem on ka võidu esinemise tõenäosus konkreetsel ajahetkel.

KÜSIMUS NR 11: KAS JACKPOTID ON SEADISTATUD NII, ET NEED JAGATAKSE ENAMASTI VÄIKSEMATE PANUSTE TEGIJATELE?

Vastus: Jackpot loositakse välja juhuslikult ja nende välja loosimise aega pole võimalik seadistada.

Selles küsimuses kajastub pikka aega mängijate seas juurdunud veendumus, mille tekke põhjusteks on valikulise mälu ja kuulujuttude koosmõju. Selleks, et miinimumpanusega võidu saanud mängija hakkaks uskuma, et võite saab ainult miinimumpanuseid tehes, pole palju vaja. Aga kui mängijad võtaksid kätte ja tõepoolest peaksid tuhandete mänguringide kohta statistikat, siis näeksid nad, et sõltumata panuste suurusest ei esine võitude ja kaotuste vahekorras olulisi kõikumisi. Juhusliku numbri generaator ei saa infot teie panuste suuruse kohta, vaid väljastab lihtsalt juhuslikke numbreid, kusjuures igale numbrile vastab kindel tulemus. Tulemus aga ei sõltu panuse suurusest.

KOKKUVÕTE JA JÄRELDUSED

Slotimängud ja nende tööpõhimõte on paljude mängijate jaoks endiselt müstika. Selle lühikese ülevaate eesmärgiks oli nende nii Eesti kui ka kogu maailma kasiinodes ülipopulaarsete mängude ümber õhkuvat salapära mingilgi määral vähendada.
Sõltumata sellest, kas mängite online kasiinodes või tavakasiinodes, on teil slotimängudes võimalik saada pisikesi panuseid tehes suuri võite. See on ka üks slottide suure populaarsuse olulisemaid põhjuseid. Muudeks kaalukamateks põhjusteks on asjaolud, et neid on lihtne mängida, pole vaja õppida strateegiat, mäng on lõbus ja miinimumpanused on väga madalad.
Slotimängudel on pikk ajalugu. Esimesed nn ühekäelised piraadid loodi juba 19. sajandi lõpus. Sellest ajast on need mängud aga läbi teinud tohutu arengu.

Teeme kokkuvõtte mõnest võtmeaspektist, mida tasuks online kasiinos või ka tavakasiinos slotimänge mängides meeles pidada:

• Slotimängude tulemuse otsustab juhuslike numbrite generaator.
See, mida te oma arvuti või kasiino mänguautomaadi ekraanil näete on juhuslike numbrite generaatori “kasutajasõbralik kuju” ehk teile nähtamatute sisemiste algoritmide töö tulemus. Loodud juhuslikud numbrid ütlevad mängu algoritmile, milline tulemus tuleb mängijale ekraanil kuvada.

• Võidutõenäosus on iga spinni puhul sama.
On mõned üksikud erandid jackpottide puhul, millele on seatud väljamakse viimane tähtaeg, aga peaaegu kõigis mängudes on võidutõenäosus iga spinni puhul täpselt ühesugune, sõltumata sellest, kas olete just saanud suurvõidu või kogenud, vastupidiselt, mitmekümnest spinnist koosnevat kaotusteseeriat.

Slotimängudes ei saa suurendada võitude sagedust ega rakendada mingisugust strateegiat.
Kasiino slotimängude tulemused on täpselt sama juhuslikud nagu bakaraa või ruleti tulemused. Veidi erinev on olukord neis slotimängudes, kus kasutatakse oskuspõhiseid boonusvoore, aga ka neis mängudes on väljamaksete suurused reeglina määratud nii, et isegi parimate oskuste toel ei saa te püsivalt kasumit teenida.

Max Bet

Suurvõitude saamiseks peab tegema maksimumpanuseid? Kui kolme rullikuga mehhaanilistel slottidel peab see vana uskumus veel mingil määral paika, siis videoslottidel enamasti mitte.
Kolme rullikuga mängudes on võimaliku jackpoti suuruse erinevus miinimum- ja maksimumpanuse vahel ebaproportsionaalselt suur, mistõttu on neis mängudes maksimumpanuste puhul väljamakseprotsent suurem.

• Kui mängite progresseeruva jackpotiga mänge, lugege reegleid ja panustage kindlasti niipalju, et teil püsiks võimalus võita kasvavat jackpotti.
Kolme rullikuga mängudes on maksimaalse jackpoti võitmise eelduseks peaaegu alati maksimumpanuse tegemine. Videoslottides tuleb kasvava jackpoti võitmiseks mõnes mängus kindlasti kõrvalpanus teha. Kindlasti ei soovita me teil mängida ühtegi mängu nii, et teil puudub võimalus selle mängu peaauhinna võitmiseks. Kui te ei soovi ühes mängus jackpoti võitmise võimaluseks vajalikku summat panustada, valige teine mäng, kus nõuded on väiksemad.

Üks kaasaegsete mänguloojate põhieesmärke on muuta mängud meelelahutuslikuks kogemuseks.

Selle tulemusena jääb enamikele mängijatele positiivne (või vähemasti mitte-negatiivne) kogemus ka neist kordadest, kui nende mängusessioon pole võidukas. Oluliseks osaks sellest meelelahutuslikust kogemusest on kahtlemata erinevad boonusvoorud, aga lisaks on tähtis roll ka graafikal, muusikal, heliefektidel ja slotimängu teemal.

Kõike seda arvestades on meil üks peamine soovitus – valige see slotimäng, mis just teile enim meeldib ja naudingut pakub.

Kui ihaldate suurt jackpotti, valige mäng, mis seda pakub. Kui otsite kauem kestvat meelelahutust, valige boonusvoorudega videoslotid. Kui tahate elada oma lemmikfilmi maailmas, valige selleteemaline mäng.

Nautige aeg-ajalt esinevaid suurvõite, aga ärge panustage rohkem, kui saate endale lubada. Nautige mängu.

HEAD MÄNGUÕNNE!